בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פרשת "וייטווטר" מגיעה היום לסיומה עם פרסום מסקנותיה 
 
 
חדשות נענע 

שש שנים לאחר שהחלה חקירת וייטווטר על עיסקת הנדל"ן משנות ה- 70 בה מעורבים זוג הקלינטונים יפורסם היום הדו"ח המלא. החקירה הארוכה חשפה שורה של פרשות נוספות שהמפורסמת שבהן היא "פרשת לווינסקי"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

שש שנים לאחר שהחלה חקירת פרשת הנדל"ן בארקנסו, המכונה "פרשת וייטווטר" יפורסם היום דו"ח הממצאים המלא.
 
הפרקליט הממשלתי, רוברט ריי, יפרסם היום את "דו"ח וויטווטר" בפני פאנל של שלושה שופטים. ממצאי הדו"ח אמורים להישמר בחשאיות למשך כמה שבועות מהיום, אולם, הפרקליט יפרסם לעיתונות תקציר של מסמך המסקנות.

חקירת הפרשה החלה בשנת 1994 לאחר שהועלה חשד כי בזמנו יצרו הקלינטונים קשר לא חוקי עם איש העסקים, ג`יימס מקדונאל, לרכישת אדמה בארקנסו לצורך הקמת פרוייקט בנייה. הזוג מקדונאל היה בקשרים חבריים עם הקלינטונים באותן שנים.

הפרוייקט נחל כשלון וב- 1992 מכרו הקלינטונים את חלקם באדמות למקדונאל תמורת סכום זעום של אלף דולר. טענות רבות הועלו לגבי כשרות מעורבותם של הקלינטונים בעיסקה.
 
 
אחת הנקודות המרכזיות שעומדות במרכז הדו"ח היא מעורבותה של הגברת הראשונה, הילארי קלינטון, בפרשה. קלינטון מתמודדת כיום לתפקיד הסנאטור של מדינת ניו-יורק מול הרפובליקני, ריק לאזיו.

בדו"ח לא צפויות להישמע האשמות פליליות אך כל מסקנה שלילית מבחינה ציבורית עלולה לפגוע בסיכוייה של קלינטון בבחירות לסנאט ולהחתים את מחנה הדמוקרטים.

חקירת "וויטווטר", שעלתה עד כה למשלם המיסים למעלה מ- 50 מיליון דולר, החלה על ידי התובע, קנט סטאר. בגלגוליו הרבים נחשפו מספר פרשות נוספות בהן היה מעורב הנשיא קלינטון כולל המפורסמת מכולן שחשפה יחסים אינטימיים עם עובדת בבית הלבן בשם מוניקה לווינסקי.

לצורך החקירה נפתחו משרדים שונים באיזור ארקנסו ובמקומות אחרים, הועסקו 36 עורכי דין ועוד שורה ארוכה של סוכני FBI ועובדים נוספים.

הפרקליט ריי אמר מוקדם יותר השנה כי אין כל קשר בין מועד פרסום הדו"ח לבחירות הן בניו-יורק והן לנשיאות ארה"ב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by