בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
החיילות זועמות: לא יידעו אותנו על פעילות האנס 
 
 
חדשות נענע 

למרות שהמשטרה הצבאית יודעת כבר כשנה על פעילותו של לפחות אנס אחד במחנה צריפין היא העדיפה שלא לפרסם את הנושא. גם לאחר הפרסום, עיכבו בצה"ל במכוון ומשיקולים לא ברורים, את פרסום הקלסתרונים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בקרב חיילות רבות במחנה צריפין הולך ומתגבר זעם רב כנגד המשטרה הצבאית החוקרת, על כך שזו העדיפה שלא לפרסם את דבר קיומו של האנס במחנה, למרות שידעה כי הוא פועל כבר כשנה.
 
מפקד מצ"ח, אל"מ מיקי בראל, אמר היום לאחר פרסום הפרשה בקול ישראל כי "לפעמים פרסום יכול לגרום לנזק" וכי "לעיתים אנס יחליט לפעול בתדירות גבוהה יותר על מנת להתגרות בגורמי החקירה או לפגוע בקורבנות שעוד לא התלוננו על מנת להשמיד ראיות".

בראל הוסיף כי סיבה נוספת, ועיקרית למדי, להחלטה שלא לפרסם את דבר קיומו של האנס במחנה היא על מנת למנוע "פאניקה מיותרת בקרב החיילות".

בעקבות הפרסום הוחלט בצה"ל לרענן את החיילות בכל התקנות, לבקש מהן לשמור על ערנות גבוהה ולבקש מהן לנוע בזוגות בלבד.

קצינת חן ראשית, תת אלוף סוזי יוגב, אומרת כי צה"ל עושה הכל להבטיח את שלומן וביטחונן של החיילות.

צה"ל פרסם בצהרים את קלסתרוני החשודים במעשי האונס במחנה צריפין. הבוקר פורסם כי במחנה צה"ל בצריפין פועל בחודשים האחרונים אנס סדרתי. עד כה נאנסו במחנה ארבע חיילות, שלוש מהן, על פי החשד, על ידי אותו אנס. התלונה הראשונה התקבלה לפני שמונה חודשים,האונס האחרון ארע לפני כשבועיים.

בצה"ל מעריכים שחיילות נוספות הותקפו אך לא דיווחו על כך, וקוראים להן להגיע למשטרה הצבאית ולהגיש תלונה.

המשטרה הצבאית פתחה בחקירה מאומצת כדי ללכוד את האנס. הורכב קלסתרון של האנס ואף נעצרו מספר חשודים אולם האנס לא נלכד.

מפקד מצ"ח העריך היום (חמישי) בבוקר כי המקרה האחרון בוצע על די אדם אחר. לדבריו, האדם שביצע את שלושת מעשי התקיפה והאונס הראשונים פעל בשעות הלילה, ואילו האדם שביצע את האונס האחרון פעל לאור יום.

תיאורו של התוקף הראשון (הקלסתרון הימני): גילו 20-30, גובהו כ- 180 ס"מ, מבנה גופו בריא, עיניו מעט מחודדות, בעל אף מחודד. יתכן שהיה בעל זקן צרפתי ושיער מדורג עם שביל באמצע.

תיאורו של התוקף השני (הקלסתרון השמאלי): כבן 20, גובהו כ- 185 ס"מ, מבנה גופו רגיל, שיער בצבע שחור בתספורת קוצים, צבע עינו כהה, שפתיים עבות, בעל גוון עור שחום.

במשטרה הצבאית עדיין לא יודעים האם מדובר בחיילים או אזרחים. 

מה יותר חשוב לצה"ל: לתפוס את האנס או לתפוס את התקשורת?

אם לא די בכך שבצה"ל נמנעו מפרסום דבר קיומו של האנס הסידרתי הרי שמתברר כי בצה"ל עכבו במכוון את פרסום קלסתרוניהם של החשודים במעשה, ככל הנראה על מנת שלא לפגוע בקשר עם אחדים מכלי התקשורת.

הבוקר, סמוך לשעה 9:00 מיד לאחר פרסום הפרשה פנתה מערכת החדשות של נענע לדובר צה"ל והציעה להקדים ולהעביר את הקלסתרונים על מנת לפרסם אותם ברשת ולזרז אולי את לכידתו של האנס. בצה"ל סירבו. הסיבה, כפי שנמסר, "יש מסיבת עיתונאים בשעה 14:00 ולפני זה לא ימסרו הקלסתרונים".

לאחר פניות חוזרות ונשנות טענה נציגת דובר צה"ל כי הקלסתרונים אינם מוכנים עדיין וזאת, למרות שמדובר בחקירה שנמשכת כבר חודשים רבים ומפקד מצ"ח טען כבר בבוקרו של היום כי בידי החוקרים יש כבר קלסתרונים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by