בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
יום מסחר הפכפך בוול סטריט 

יום מסחר הפכפך בוול סטריט

 
 
חדשות ביזנס פורטל

יום מסחר הפכפך עבר אתמול על המשקיעים האמריקים. מדד הנאסד"ק שבשעות הצהרים ירד בכ-%2 הצליח להשתקם וסגר בעלייה של %0.8 ברמה של 3,897 נקודות. הדאו צימצם ירידות של יותר מ-%2 וסגר בירידה בפעם השישית ברציפות, הפעם של %0.9 ל-10,688 נקודות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נראה שמה שעובר על וול סטריט רציני מעט יותר משהעריכו תחילה. המשך התייקרות הנפט, אשר מייקרת את עלויות הייצור של החברות התעשייתיות, והיחלשות האירו, שפוגעת בהכנסות של החברות הגדולות בפעילותן באירופה, גורמת לחשש בקרב המשקיעים שהרבעון השלישי של השנה יהיה חלש מהציפיות. מנתונים, שמטפטפות החברות, גובר החשש כאשר עוד ועוד חברות מפרסמות אזהרות רווח.

גם בהסתכלות לרבעון הרביעי והאחרון של השנה לא נראה שיפור באופק. מהתבטאויות של גורמים באופ``ק ומומחים בשוק הנפט עולה כי ירידה במחירי הנפט צפויה רק לקראת אביב .2001 גם מכיוונו של האירו לא נראה פתרון באופק כאשר אנליסטים רבים מעריכים שהאירו קרוב יותר לרמות של 80-75 סנט לאירו מאשר לרמות של 100 סנט לאירו.

גורמים אלה באים לידי ביטוי בעיקר בדאו-ג`ונס אשר היום בפעם השישית סגר בירידה. אתמול זו הייתה ירידה של כ-%0.9 ומתחילת החודש איבד הדאו כ-%5 מערכו.

לעומת זאת, חברות הטכנולוגיה מושפעות פחות עליית מחירי הנפט. מדד הנאסד``ק הצליח אתמול לעלות בשיעור של %0.9 וביומיים האחרונים תיקן הנאסד``ק ב-%.5 אנליסטים בשוק מעריכים שהמחירים של מניות רבות בנאסד``ק אטרקטיביים אך המשקיעים חוששים מחוסר הוודאות בשווקים ולכן המסחר ``חסר נחישות``, כדברי כמה מהם.

בסוף המסחר אתמול בלטו המניות הבאות: סיסקו טיפסה ב-%,1.8 אורקל עלתה ב-%0.8 ואינטל זינקה ב-%.4.5 לעומתן, ספרינט שפירסמה אתמול אזהרת רווח לרבעון השלישי נפלה ב-%.5 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by