בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ברק פועל להפקדת הריבונות בהר הבית בידי האו"ם 
 
 
חדשות נענע 

ראש הממשלה מנסה לגייס תמיכה בינלאומית לרעיון שהעלו האמריקנים והמצרים, לשכת ראש הממשלה מכחישה. עדיין לא ברור האם ומתי יגישו האמריקנים את הצעת הגישור שלהם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה, אהוד ברק, פועל בימים אלו כדי לגייס תמיכה בינלאומית לרעיון ריבונות של האו"ם על הר הבית.
 
 

"הארץ" מדווח כי לפי ההצעה הישראלית הריבונות בהר הבית תופקד בידי החברות הקבועות במועצת הביטחון של האו"ם, כבסיס להשגת הסכם הקבע עם הפלסטינים.

אחת הבעיות הקשות בהן נתקלה ישראל בשיחות עם הפלסטינים הייתה התכחשות של הפלסטינים והעולם הערבי והמוסלמי לזיקה המיוחדת של העם היהודי לאתר שבו ניצב בעבר בית המקדש. משום כך מסרבים הפלסטינים להכיר בזכויות היהודים על ההר, למעט זכות תפילה בכותל.

ברק, שדוחה את רעיון הריבונות הפלסטינית או המוסלמית בהר הבית, מנסה לפתור את המחלוקת באמצעות רעיון הריבונות הבינלאומית. להערכתו הריבונות הבינלאומית תאפשר לשמור על הסטטוס קוו הקיים.
 

הרעיון הועלה לראשונה על ידי נשיא ארה"ב, ביל קלינטון, לקראת סוף פסגת קמפ דיוויד.

כעת מנסה ברק לגייס תמיכה לרעיון מהמצרים, שהעלו גרסה משלהם לרעיון, מנשיא צרפת, ז`אק שיראק וממזכ"ל האו"ם קופי אנאן.

בלשכת ראש הממשלה הכחישו אתמול (חמישי) את הדברים. "מדובר בספקולציה. ברק אינו מוכן לדון בהצעה עד שערפאת יסכים לדון בה", נמסר בתגובה.

בתוך כך לא ברור האם ומתי יגישו באמריקנים את הצעת הגישור החדשה שלהם. גורמים ישראלים ופלסטינין העריכו השבוע כי ההצעה תועבר אליהם בסוף השבוע, אולם גורם אמריקני אמר אתמול כי הדיונים הפנימיים בממשל טרם הושלמו. 
 

ידיעות קודמות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by