בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שבוע יהודה עמיחי במערכת החינוך 

שבוע יהודה עמיחי במערכת החינוך

 
 
חדשות נענע 

בעקבות מותו אתמול של המשורר יהודה עמיחי, תצויין השבוע בבתי הספר תרומתו לתרבות הישראלית ולספרות העברית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בעקבות מותו של המשורר יהודה עמיחי הנחתה מנכ"לית משרד החינוך, שלומית עמיחי, את בתי הספר לציין השבוע את תרומתו של עמיחי לתרבות הישראלית ולספרות העברית.

 
לדבריה, ראוי שכל תלמיד יידע ויוקיר את פועלו של עמיחי.

יהודה עמיחי, נפטר אתמול (שישי) בבוקר בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים במחלקה ההמטולוגית כשהוא בן .76 עמיחי נפטר לאחר שלקה במחלת הסרטן. בשבוע האחרון הורע מאוד מצבו ואתמול בבוקר הוא נפטר.

עמיחי נחשב לאחד מחשובי המשוררים בישראל ויצירותיו תורגמו לעשרות שפות. בין שיריו הידועים: "אלוהים מרחם על ילדי הגן", "מות אבי", "בלדה לשער הארוך ולשער הקצר" ו"שנינו יחד וכל אחד לחוד".

ספר שיריו האחרון יצא לפני כשנתיים ונקרא "פתוח סגור פתוח".עמיחי זכה בפרס ישראל, היה חתן פרסי ברנר וביאליק לספרות וקיבל את תואר יקיר העיר ירושלים.

הוא נולד בגרמניה ובגיל 11 עלה לארץ עם משפחתו. הוא למד בירושלים ובמלחמת העולם השנייה התנדב לצבא הבריטי. במלחמת השיחרור לחם בחטיבת "הנגב" של הפלמ"ח.

הלווייתו של עמיחי תתקיים ביום ראשון בירושלים. בשעה 16:00 יוצב ארונו בכיכר ספרא. ב-17:00 יצא מסע ההלוויה לבית העלמין סנהדריה.

ראש הממשלה, אהוד ברק, פרסם הודעת אבל מיוחדת בה כתב כי "עמיחי היה משורר מחונן שהביא לידי ביטוי ביצירותיו את אהבת החיים, את הקשר העמוק לחבלי ילדות ומולדת, אך בעיקר ייזכר כמי שידע לבטא במילים מרגשות את כאבו העמוק מתוצאותיהן הקשות של המלחמות וממחירו הכבד של השכול".

ברק הוסיף כי עמיחי היה אחד מגדולי היוצרים בישראל ובעולם היהודי כולו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by