בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בית המשפט הבריטי: להרוג תאומה סיאמית, כדי להציל את השנייה 

בית המשפט הבריטי: להרוג תאומה סיאמית, כדי להציל את השנייה

 
 
חדשות  נענע

לאחר דיון סוער, קבע בית המשפט לערעורים כי על הרופאים לעשות הכל כדי להציל את חייה של אחת התאומות, כולל לגרום למותה של התאומה השנייה. האלטרנטיבה: לא לעשות דבר, ולגרום למותן של שתיהן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בית המשפט לערעורים בבריטניה אישר אתמול (שישי) לרופאים להפריד בין שתי תאומות סיאמיות בנות שישה שבועות, בניתוח שיוביל בוודאות למותה של אחת מהן. התינוקת השנייה תוכל להמשיך ולחיות לאחר הניתוח. החלטת בית המשפט סיימה ויכוח אתי-משפטי שהסעיר בשבועות האחרונים את בריטניה.

לשתי התאומות, ששמותיהן מארי וגו`די, יש רק לב אחד וזוג אחד של זרועות. הן מחוברות מהבטן התחתונה ומעלה, כאשר ראשיהן נמצאים בצדדים ההפוכים של הגוף. ניתוח הפרדה יוביל ככל הנראה למותה של מארי, מאחר והיא התאומה החלשה מבין השתיים. כל מערכת הדם שלה מושתת על מערכת הדם של ג`ודי.

הוריהם של התאומים הסיאמיים מוגדרים כקטולים. רשת הטלוויזיה CNN דיווחה כי ההורים אמרו שאלוהים, ולא הרופאים, צריך להחליט האם התאומות יוסיפו לחיות או ימותו. הרופאים, לעומת זאת, אמרו כי אין ספק שתוך חודשים ספורים שתי התאומות ימותו אם לא יופרדו.

הנושא הועבר להכרעת בית המשפט, שקיבל את עמדת הרופאים. זוג ההורים שוקלים כעת האם לקבל את ההכרעה, או לערער על ההחלטה לבית משפט גבוה יותר, ייתכן אף לבית המשפט האירופי לזכויות אדם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by