בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הממשל האמריקאי: פרשת אינדיק לא תפגע ביחסים עם ישראל 
 
 
חדשות  נענע

נגד שגריר ארה"ב בישראל נפתחה חקירה פלילית בחשד לטיפול רשלני בחומרים מסווגים. נאסר עליו להכנס למשרדי מחלקת המדינה ללא ליווי, וסיווגו הביטחוני הושעה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שגריר ארה"ב בישראל, מרטין אינדיק, נקרא לוושינגטון שם נמסר לו כי הסיווג הביטחוני שלו מושעה בשל חקירה המתנהלת נגדו בחשד לטיפול רשלני במסמכים מסווגים. מגלי צה"ל נמסר כי מקורות בוושינגטון אומרים כי הומלץ שלא לאפשר לאינדיק לצאת את גבולות ארה"ב.
 
הבי.בי.סי מדווח כי על אינדיק נאסרה הגישה לכל חומר מסווג, וכן נאסרה עליו הכניסה למשרדי מחלקת המדינה, אלא בליווי צמוד.

גורמים בכירים במחלקת המדינה בארה"ב אומרים כי הפירוש המעשי של הדבר היא כי אינדיק לא יוכל למלא את תפקידו.

בממשל האמריקאי הבהירו כי הפרשה לא תפגע ביחסי שתי המדינות, וכי שגרירות ארה"ב בתל-אביב תתפקד כרגיל גם בהיעדרו של השגריר.

נגד אינדיק נפתחה חקירה בחשד לאחזקה מרושלת במידע מסווג ואף לשימוש במידע מסווג והעברתו למנהיגים זרים, בהם ראש הממשלה, אהוד ברק.

אינדיק, יהודי אוסטרלי שהפך לאזרח אמריקני בהליך מזורז בשנת 1993, היה שגריר ישראל מאפריל 1995 ועד אוקטובר 1997, ומונה שוב לשגריר לפני כשנה.

סוכנות איי.פי מדווחת כי מזכירת המדינה האמריקנית, מדלן אולברייט, מאשרת את דבר חקירתו של אינדיק. דובר מחלקת המדינה אמר כי אולברייט "מעריכה מאד את עבודתו ופועלו של אינדיק, אולם אין לה ספק כי על כולם לעמוד בנהלי הביטחון והסודיות".

אינדיק עצמו אומר כי "אני מצטער שניסיוני לבצע את העבודה הטובה ביותר בסיטואציה קשה מאד הוביל להשעיה זמנית מהסיווג הביטחוני שלי. לעולם לא אעשה דבר שיפגע בביטחון ארה"ב".

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by