בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הבחירות ביוגוסלביה: האופוזיציה טוענת כי היא מובילה במדגמים 
 
 
רויטרס

דריכות ביוגוסלביה לקראת פרסום תוצאות הבחירות; שני הצדדים טוענים כי ניצחו, אולם רק האופוזיציה מפרסמת הערב נתונים מהמדגמים, לפיהם זוכה מועמדה קוסטוניצה ברוב מול מילוסביץ'; במערב חוששים שמילוסביץ' ינסה לתפוס בכוח את השלטון אם יפסיד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ביוגוסלביה ובמערב כולו מחכים הלילה לפרסום תוצאות הבחירות לנשיאות המדינה שנערכו היום, כאשר שני הצדדים טוענים כי ניצחו בבחירות.
 
 
פחות משלוש שעות לאחר סגירת קלפיות המדגם בשעה שמונה בערב הודיע אחד ממנהיגי האופוזיציה ביוגוסלביה על ניצחון למועמדם, ווייסלאב קוסטוניצה. לדבריו ב-63 מתוך 70 קלפיות המדגם שהוצבו ברחבי סרביה זכה מועמד האופוזיציה לרוב במירוץ מול הנשיא המכהן סלובודן מילוסביץ`.

לפני סגירת הקלפיות טען שר הפנים של יוגוסלביה, זיוודין ג`ואנוביק, כי הניצחון בכיסו של מילוסביץ`, למרות הפיגור בסקרים. אולם הממשלה לא פרסמה כל נתון התומך בכך.
 

דיווחים על זיופים בבחירות

מפקח בחירות מקומי דיווח בצהרים כי היו מספר חריגות וזיופים שנרשמו במהלך היום. הוא הוסיף כי פעילים בכל רחבי המדינה מדווחים על `בלאגן מוחלט` כהגדרתו בהצבעה. הדיווחים הללו הגבירו את החששות במערב מפני ניסיון של הנשיא היוגוסלבי, החשוד בפשעי מלחמה, לזייף את תוצאות הבחירות.

אפשרות אחרת הנלקחת בחשבון היא שאם אכן יפסיד מילוסביץ`, כפי שמקווים במערב, הוא ינסה להישאר בשלטון בכוח באמצעות שימוש בכוחות הצבא.

הקלפיות בבחירות ביוגוסלביה ננעלו הלילה כשאחוז ההצבעה באזור סרביה עומד על 75 אחוזים, לטענת גורמי אופוזיציה ביוגוסלביה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by