בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
דאגה בישראל מהצלחת הסורים לשגר סקאד- די 
 
 
חדשות  נענע

הטיל החדש מסוגל להגיע לטווח של כ-700 ק"מ, והוא מכסה את כל שטח ישראל. ביכולתו לשאת ראשי קרב כימיים וביולוגים. סגן שר הבטחון מזהיר מפני פגיעה בהיערכות מפני איום הטילים בשל הקיצוץ בתקציב הביטחון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סוריה ערכה שלשום ניסוי ראשון מוצלח בטיל קרקע קרקע מדגם "סקאד-די". הניסוי מעורר דאגה במערכת הביטחון בשל ביצועיו של הטיל המתקדם, המסוגל לכסות את כל שטח ישראל.
 
הטילים מסוג "סקאד-די" נרכשו על ידי הסורים מידי צפון קוריאה. טווחו של הטיל הוא כ-700 קילומטרים, והוא מצוייד בראש קרב חדיש. טווח זה הינו רב יותר מהטווח בדגמיו הקודמים של הטיל, אך פחות מזה של הטיל האיראני, "שיאהב 3".

מידיעות אחרונות נמסר כי לאחרונה מסנה סוריה להתאים את הטיל לצרכיה בסיוע צפון קוריאני. על פי ההערכות מתכוונים הסורים להרכיב או לייצר טיל זה הכוחות עצמם.
 

הטיל קשה יותר ליירוט

בניגוד לטילים הישנים הפוגעים במטרה בשלמותם, ראש הקרב של ה"סקאד-די" מתוכנן כך שייפרד מגוף הטיל מחוץ לאטמוספירה של כדור הארץ, ורק אז יעשה את דרכו למטרה.

עובדה זו הופכת את הטיל לקשה ליירוט. עם זאת יש לציין שבניסוי האחרון הצליח טיל ה"חץ" ליירט טיל מטרה הדומה במימדיו לראש הקרב של הטיל.

ביכולתו של הסקאד-די לשאת ראשי קרב כיימים וביולוגים. בארץ בודקים את האפשרות שבניסוי שנערך שלשום נשא הסקאד-די ראשי קרב כימים או ביולוגים.
 
 

סנה: הקיצוץ בתקציב יפגע בהערכות מול איומי הטילים

סגן שר הביטחון, אפרים סנה, הזהיר הבוקר מפני הקיצוץ הצפוי בתקציב המדינה, שעלול לדבריו לפגוע בהיערכות הישראלית להגיב על איומי הטילים. בראיון לגלי צה"ל אמר כי טיל ה"חץ" יוכלו ליירט גם את הסקאדים החדשים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by