בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ברק וערפאת נועדו הלילה בכוכב יאיר 
 
 
חדשות נענע

שני המנהיגים לא נפגשו מאז פסגת קמפ דיוויד. שלמה בן עמי בצאתו מפגישה עם מובארכ: הגיע שעת ההחלטות הקשות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה, אהוד ברק ויושב ראש הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת נועדו הלילה בביתו של ברק בכוכב יאיר.
פגישת השניים נערכה בכדי לנסות ולשבור את הקיפאון המתמשך בתהליך השלום.
 
 
מעיתון "הארץ" נמסר כי במהלך הפגישה, התקשר לביתו של ברק נשיא ארה"ב, ביל קלינטון, ושוחח עם השניים, שאמרו לו כי הם "נחושים לעשות כל מאמץ ולמצות כל סיכוי להגיע להסכם".

שר החוץ, שלמה בן עמי, ועורך הדין גלעד שר יעצו בימים האחרונים לברק לפגוש את ערפאת בניסיון לקדם את המשא ומתן בין ישראל לרשות הפלסטינית.

מגלי צה"ל נמסר כי בן עמי ושר סבורים כי ניתן להשיג התקדמות במו"מ רק בפגישה בין ברק וערפאת משום שערפאת אינו נותן מנדט רחב לנושאים ונותנים מטעמו. בצוות הישראלי שוררת תחושה, שהפלסטינים מוגבלים מאוד ביכולת ניהול המו"מ, ולא פעם הם מוכנים להציג עמדות חדשות, אולם ערפאת מונע זאת מהם.

יש לציין כי לפני הפגישה, הנמיכו הפלסטינים ציפיות באשר לתוצאותיה. גורמים ברשות אמרו כי לדידם, אין מדובר בשינוי הנדרש מבחינתם בעמדת בישראלים, אך יש לערוך את המפגש בכדי להרגיע את המתחים בין הצדדים.

ברק וערפאת לא נפגשו מאז פסגת קמפ דיוויד לפני כחודשיים. בתחילת החודש הם נפגשו באקראי ולחצו ידיים בועידת המילניום של האו"ם בניו יורק.
 
שר החוץ בפועל הבהיר כי שני הצדדים יהיו חייבים לקבל החלטות קשות כדי להשיג שלום וחזר על עמדתו בנוגע לאפשרות ההסכם החלקי: "מעולם לא הוצאנו מכלל אפשרות שבמקרה שלא נוכל להגיע להסכמה בכל הסוגיות, לדחות נושא אחד או שניים".
 
 

בן עמי: הגיע שעת ההחלטות הקשות

שר החוץ בפועל, שלמה בן עמי, אומר היום (שני) כי הגיעה שעת ההחלטות הקשות במסלול הפלסטיני. "את כל הגלגלים כבר המציאו. עכשיו אנחנו צריכים לקבל את ההחלטות הקשות", אמר בן עמי בצאתו מפגישה עם נשיא מצרים חוסני מובראכ.
 

רעיונות חדשים

מאתר האינטרנט של ה`ג`רוזלם פוסט` נמסר כי יועצו של מובראכ, עוסאמה אל-באז, אמר עם תום הפגישה בין מובראכ לבן עמי, שהאחרון הביא "רעיונות חדשים" לפגישה. יחד עם זאת הבהיר אל-באז, כי מצרים ממשיכה לדבוק בעמדה הפלסטינית.

בן עמי נפגש הערב גם עם מלך ירדן עבדאללה.
 

ידיעות קודמות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by