בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ישראל: יותר גרושים, פחות נישואים ו-7 מיליון תושבים ב-2005 

ישראל: יותר גרושים, פחות נישואים ו-7 מיליון תושבים ב-2005

 
 
חדשות נענע 

תחזיות הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה לשנת 2005 מנבאות קצב גידול אוכלוסייה מהיר, שיעור תמותת תינוקות גבוה, תוחלת החיים גבוהה בקרב גברים ונמוכה בקרב נשים - בהשוואה למדינות מפותחות אחרות

 
 
 
 
 
 
 
 
 

דו"ח שנתי של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, שפורסם השבוע מנבא מספר מגמות בהרכב הדמוקרטי של ישראל.
על-פי הדו"ח, אוכלוסיית ישראל גדלה בקצב מהיר: בסוף 1998 מנתה האוכלוסייה כ-6 מיליון נפש. על פי התחזית, בשנת 2005 תמנה אוכלוסיית ישראל כ-7 מיליון תושבים, מזה כ-5.3 מיליון יהודים, ובשנת 2010 - כ-7.5 מיליון תושבים.
 

האינדיקטורים העיקריים של בריאות בישראל מאפיינים מדינה מפותחת: תוחלת החיים של גברים ושל נשים מתארכת בהתמדה (75.9 שנה לגברים, ו-80.1 שנה לנשים בשנת 1997), תוחלת החיים של הגברים היא מהגבוהות במדינות המפותחות. תמותת התינוקות מצטמצמת לאורך השנים, וממדי התחלואה בחלק מהמחלות הזיהומיות שהתפשטותן מגפתית הצטמצמו עד למינימום.

עם זאת, בהשוואה למדינות מפותחות, תוחלת החיים של נשים בישראל נמוכה, ושיעורי תמותת התינוקות עדיין גבוהים.

בישראל קיימים דפוסים של הקמת ופירוק המשפחה, שאינם מאפיינים מדינות מפותחות. שיעור הנישואין בישראל גבוה בהשוואה למדינות מפותחות אחרות, והוא נובע מנוהגי הנישואין ומחלקם היחסי הגבוה של הצעירים באוכלוסייה. שיעור הגירושין בישראל הוא בין הנמוכים בהשוואה למדינות מפותחות.

עם זאת, דפוסי הנישואין והגירושין הולכים ומשתנים. שיעור הנישואין בכלל האוכלוסייה ירד בין השנים 1985 ל-1998. חלה דחייה של גיל הנישואין, והתרחבה גם בישראל התופעה של נשים וגברים שאינם נישאים, בעיקר נשים. שיעור הגירושין בכלל האוכלוסייה נמצא במגמה כללית של עלייה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by