בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
עיראק מכריזה מלחמה על הדולר האמריקאי 
 
 
איי.פי.


'המטבע שייך למדינה אויבת, העוינת את האומה הערבית ובת-ברית של הציונות' - אומר סגן ראש ממשלת עיראק בהודעתו על הפסקת השימוש במטבע

 
 
 
 
 
 
 
 
 

עיראק החליטה להפסיק להשתמש בדולר האמריקאי בעסקאות כיוון שזהו מטבע ש"שייך למדינה אויבת", כך הודיע סגן ראש ממשלת עיראק, חיכמת מיזבאן איברהים.
 
איברהים, שעומד גם בראש ועדת היחסים הכלכליים רבת ההשפעה, לא הבהיר כיצד ומתי עיראק, שעדיין נתונה לסנקציות של האו"ם שהוטלו עליה לאחר מלחמת המפרץ, תוציא אל הפועל את ההחלטה.
 
איברהים לא הודיע גם האם מדינתנו תחייב את קוני הנפט העיראקי, לשלם עבורו במטבעות אחרים.

תחת היתר מיוחד, חרף חרם האו"ם, מורשית עיראק למכור נפט ללא הגבלה. הכנסות המדינה ממכירות הנפט השנה עשויות להגיע ליותר מ-18 מיליארד דולר השנה.

לאחר ההודעה, התייצב הדינר העיראקי בתחילת המסחר. מ-1990 דינר לדולר ל-2010 דינר לדולר.
 
 

החרמת הדולר - 'אינטרס לאומי ערבי'

"הממשלה קיבלה החלטה", אמר סגן ראש הממשלה העיראקי, "לנטוש את המטבע האמריקאי בעסקאות מסחריות, בקנייה ובמכירה (של מצרכים", אמר איברהים לסוכנות הידיעות הרשמית של עיראק. איברהים אמר, שעיראק תשתמש מעתה במטבעות אחרים, כגון האירו, בעסקאות הזרות.

איברהים קרא למדינות אחרות לנהוג כמו עיראק ולהחרים את המטבע האמריקאי. לדבריו, עיראק תפנה לליגה הערבית בבקשה לאמץ עמדה דומה כי "זהו אינטרס ערבי לאומי להפסיק (בשימוש) במטבע של המדינה הזו (ארצות הברית) העוינת את האומה הערבית ובת-ברית של הציונות".

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by