בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הבחירות ביוגוסלביה: ניצחון לאופוזיציה, אך יהיה סיבוב שני 
 
 
איי.פי

מועמד האופוזיציה קוסטניצה אמנם זכה לרוב, אך רק %48 מהקולות, ולא מעל ל-%50 הדרושים על מנת להבחר, מילוסוביץ' זכה רק בכ-%40; האשמות חמורות על אי סדרים בתהליך ההצבעה מצד האופוזיציה; במערב קוראים למילוסוביץ' להתפטר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יושב ראש וועדת הבחירות המרכזית ביוגוסלביה פרסם הערב (שלישי) את התוצאות הרשמיות של הבחירות לנשיאות, לאחר יומיים של אי בהירות. מועמד האופוזיציה ווייסלאב קוסטוניצה זכה לרוב ברור, אולם הוא לא זכה לרוב של %50 הדרוש כדי להיבחר, ולכן יתקיים ב-8 לאוקטובר סיבוב שני.
 
 
קוסטניצה זכה, כאמור, לרוב של 48.22 אחוזים מהקולות, ואילו הנשיא סלובודן מילוסוביץ` קיבל 40.23 אחוז בלבד.

הצהרתו של הממונה על הבחירות שברה יומיים של שתיקה מאז סגירת הקלפיות ביום ראשון. ומנהיגי האופוזיציה הביעו חשש כי השתיקה נועדה על מנת לתת לממשלה זמן לשם זיוף התוצאות והכרזה על ניצחונו של מילוסביץ` או דחיית ההצבעה לסיבוב שני. במקביל דווח על אי סדרים חמורים בתהליך הבחירות. בקרב הקהילה הבינלאומית הובע גם חשש כי מילוסוביץ` ישתמש בכוח כדי להישאר בשלטון, אם לא יבחר.
 
מנהיגי המערב קראו למילוסוביץ`, העומד בראש המפלגה הסוציאליסטית ושולט ביוגוסלביה ב-13 השנים האחרונות, לקבל את הכרעת עמו וללכת הביתה.

אחד ממנהיגי האופוזיציה אמר הערב כי הם ידרשו לראות את כל החיושבים סביב תוצאות ההצבעה, וישוו אותם כדי לראות לאן "נעלמו" קולות, כהגדרתו.
 
 

ידיעות נוספות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by