בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
א-שרע קורא להסרת הסנקציות מעל עיראק 
 
 
איי.פי

בכך מצטרפת גם סוריה לרשימת המדינות הלוחצות על ארצות הברית להסיר את הסנקציות מעל עיראק; ההצהרה באה לאחר פגישה עם סגן נשיא עיראק, שבא לביקור בדמשק כחלק מתהליך הפיוס בין שתי המדינות לאחר שנים של עויינות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר החוץ הסורי, פרוק א-שרע, קרא הערב (שלישי) לאו"ם להסיר את הסנקציות המוטלות על עיראק.
 
"לדעתנו, המדיניות להשאיר את הסנקציות שהוטלו על עיראק אינה מוצדקת וחסרת יסוד, במיוחד בשל העובדה שהסובלים העיקריים מהסנקציות הם האזרחים הפשוטים בעיראק", אמר א-שרע לכתבים בתום פגישה שהתקיימה בין א-שרע לסגן ראש הממשלה העיראקי, טארק עזיז בדמשק.

קריאתו של א-שרע מצטרפת ללחץ מצד מדינות שונות בעולם, ובראשן רוסיה וצרפת, על ארצות הברית בדרישה להקלת הסנקציות המוטלות על עיראק. את הסנקציות שהוטלו על עיראק לאחר פלישתה לכווית ב-1990 ומלחמת המפרץ שפרצה בעקבותיה ניתן להסיר רק אם עיראק תפעל לפי החלטות מועצת הביטחון של האו"ם המורות על פירוק המדינה מנשק להשמדה המונית. כמו כן צריכה עיראק לתחום על הסכם פיצויים עם כווית.

עזיז הגיע לדמשק אתמול בערב (שני) לביקור לא מתוכנן. הוא נפגש היום כם עם הנשיא, בשאר אל-אסד, לשיחה "ידידותית", כהגדרתו. הביקור הוא חלק מתהליך של התפייסות בין עיראק לסוריה לאחר שנים של עויינות צ בין המדינות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by