בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
דרוש מפכ"ל בלתי סחיט 
 
 
מאת נתן רועי

למרות ריבוי המועמדים רק שניים הם בעלי סיכוים של ממש בקרב על המפכ"לות.האחד הוא "האנדר דוג" והשני "סוס שחור" הבחירה אינה פשוטה ובכל מקרה רק אחד מהם יהיה בשנה הבאה רב ניצב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כל מפכ"ל עוזב את תפקידו עם חשבון בנק שמן ופנסיה של שופט בבית המשפט העליון. תנאי השירות לעוזב את השירות ניתנו מתוך ראייה של מהלך השירות: עליו לפעול תוך גילוי טוהר מידות של שופט בית משפט העליון ועל כן הוא זכאי לפנסיה של שופט בית משפט העליון.
 

מפכ"ל הג'קוזי

 
נדמה כי לפנסיה הזאת היו זכאים רק מפכ"לים מעטים מן השנים שחלפו. מנכ"ל חברת החשמל היוצא, רפי פלד, אולי זכאי לחשמל חינם אבל לא לפנסיה של שופט בית המשפט העליון. בית המשפט העליון בשבתו בבג"ץ מתח ביקורת חריפה ביותר על "מפכ"ל הג`קוזי".

נדמה כי בעתירה זו הבהיר נשיא בית המשפט העליון, פרופסור אהרון ברק, כי עובד ציבור בכלל ומפכ"ל, שהוא עובד ציבור ממדרגה מחייבת יותר, בפרט צריך להיות יוצא דופן בהתנהגותו האישית ובטוהר מידותיו.
 

רק שניים לגמר

אם נצא מתוך הנחה כי כל המפכ"לים הינם "מקצוענים" אזי נדרשים מהם לפני הכל ניקיון וטוהר מידות. מכל אלה מובן וברור כי יש לערוך בדיקה - ביטחונית ברורה של כל מועמד בטרם יוצג כמועמד ואז נשאלת השאלה הבאה:


האם המועמדים שהוצגו הינם טהרי מידות ויכולים להוות מודל לחיקוי לכל השוטרים? האם הכוח שהיה בידיהם לא השחית את מידותיהם עד כדי כך שכל זב ומצורע ישלח להם מעל דפי העיתון תזכורת קבועה על מעלליהם לאחר שיבחרו?

מאלה ברור כי על פי שיטת האלימינציה יש לנו כעת שלושה מועמדים ולא ארבעה מועמדים פחות ניצב יצחקי (לצעירי גב).

נותרו שלושה מועמדים שמהם חייבים להוריד מועמד אחד . נדיר שראש אגף חקירות (ולא איש מבצעים) נבחר לתפקיד מפכ"ל. על כן, עו"ד סידבון שהיה סגן מפקד מחוז הינו מועמד שבחירתו תהווה נס.

כעת אנו עומדים על שני מועמדים

ניצב אהרונישקי
וניצב חן

ניצב חן הינו מקורבו של רב ניצב אסף חפץ (המפכ"ל בדימוס) והינו משפטן על פי השכלתו ואיש שטח. ניצב אהרונישקי הינו קצין שראשיתן במערך החבלה ואחריתו כמפקד מחוז.

תחושת הבטן הינה שניצב אהרונישי הינו "האנדר - דוג" במקרה זה לאחר שכל מי שכתב עליו ציין שמדובר בקצין אפור, ניצב חן לכן הינו אולי "הסוס השחור".
 
 

עיניין של כימיה

חפץ. הפתיע לטובה
 חפץ. הפתיע לטובה   
כעת להימורים: ההימור איננו רלבנטי במקרה זה כיון שהמפכ"ל שיתמנה הינו מי שיש לו כימיה עם השר הממונה, כלומר האם קצין זה או קצין אחר הינו חביבו של השר?

למקצוענות אין משקל רב, המשקל הגדול ביותר על פי הפרקטיקה הינו לכימיה בין המפכ"ל המיועד לשר המכהן אלה - הם החיים.

אבל אנו האזרחים חייבים לדעת כי כל המפכ"לים שהייתה להם כימיה טובה עם השר וגם כאלה שלא הייתה להם כימיה כזו סיימו את תפקידם רע מאוד. לרב ניצב קראוס לדוגמא הייתה כימיה טובה עם בר-לב ובעקבות כך כתבו על "החקירות המתואמות" של הצמד בר -לב-קראוס" . ואם אין כימיה, אזי קשה מאוד לעבוד ביחד, והשר מוביל בדרך כלל את המפכ"ל לפנסיה של שופט בית משפט העליון.
 

בדרכי נועם

כל שר שהינו אדם ישר, ופרופסור שלמה בן עמי הוא איש ישר דרך, יבחר לעצמו מפכ"ל שהינו דוגמא בהתנהגותו האישית. בנועם הליכותיו לפני מקצועיותו (בבחינת דרך ארץ קדמה לתורה) בהופעתו הציבורית הן כלפי פנים והן כלפי חוץ. יגידו מה שיגידו: אסף חפץ היה דמות ייצוגית שהפתיע רבים בהצלחתו . כשהוא הופיע בטלוויזיה או ברדיו הוא הקרין יושר וסמכותיות לפני מקצועיות (שהיתה בו כאיש מבצעים ולאוו דווקא בתחום החקירות).

האיש שיבחר אם כן חייב להיות המועמד הישר מבין כולם , שאין לו פניות חששות או חרדות מן העתיד ואשר אף אחד לא יתקיל (מלשוןם תקלה) אותו בג`וזי רחמנא ליצלן.

היום יותר מתמיד חייבים אדם ישר בצמרת המשטרה סמכותי, טהור מידות וישר דרך.
תתפלאו בחירה של אדם ישר דרך ערב ראש השנה יכולה לשפר את מצב הרוח הלאומי לפחות בכל הקשור לשמירה על החברה הישראלית מפני המשך השחתתה.
 
נתן רועי- משפטן ועיתונאי לענייני פלילים (בדימוס) מחבר הספר "לקסיקון שוטרים וגנבים" ביחד עם ראובן שפירא
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by