בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
דו"ח רובינשטיין: תיק נתניהו נסגר 
 
 
חדשות נענע 

היועץ המשפטי: 'אין שום יכולת לטעון כי נתניהו היה קשור בעבירה. דין התיק להיסגר'. עם זאת, בדו"ח שפורסם הערב נמתחה ביקורת נוקבת על ראש הממשלה לשעבר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פרשת נתניהו-עמאדי הגיעה הערב (רביעי) אל סיומה, עם פרסום דו"ח היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין.
מן הדו"ח עולה כי תשתית הראיות נגד ראש הממשלה לשעבר, דלה למדי, ואינה במידה הנדרשת להעמדה לדין פלילי.
 
עם זאת, מציין רובינשטיין כי למרות תשתית הראיות הדלה, ראוי מקרה זה לביקורת נוקבת.

הדו"ח גם מנקה מכל חשד את שרה נתניהו, ואת מנכ"ל משרד ראש הממשלה לשעבר, משה לאון.

עוד טוען רובינשטיין כי "ישנם לקחים שניתן להפיק מפרשה עגומה זו, ועיקרם, הקפדת נבחרי ציבור ועובדיו על נהלים ועל הוצאות מכספי הציבור. מקרה זה ראוי גם על פי העובדות, שאינן שנויות במחלוקת, לביקורת נוקבת, ממוקדת בכל המוערבים שלגביהם ניתנה החלטה זו".

יש לציין כי תחילת הפרשה היא בתחקיר עיתונאי שנעשה בספטמבר 1999, שבעקבותיו פתחה המשטרה בחקירה, בחשד לעבירות שוחד, ניסיון לקבל דבר-מה במרמה והפרת אמונים.

במוקד הפרשה עמדו ראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו, רעייתו, שרה נתניהו, וקבלן ההובלות אבנר עמדי. על פי החשד, ניסו בני הזוג, יחד עם עמדי, להוציא במרמה כספים בסכומים ניכרים ממשרד ראש הממשלה לטובת עמדי, בגין עבודות שביצע.

 

תגובות במערכת הפוליטית

"אני שמח שהמאבק הסתיים ומקווה שבנימין נתניהו יוכל יחד איתנו להמשיך במאבק, שאנו נמצאים בעיצומו, כדי להביא שלום טוב יותר, נכון יותר, שלום עם ירושלים. אני מקווה שעכשיו הוא יוכל להתפנות ולהצטרף אלינו". כך אמר הערב יושב ראש הליכוד חבר הכנסת אריאל שרון, בהתייחסו לפרסום בדו"ח הציבורי.

שרון הוסיף כי אין כל סיבה למלחמה פנימית, בליכוד. "הליכוד מאוחד כפי שלא היה מעולם. זאת תנועה דמוקרטית ומי שרוצה להתמודד, יכול", אמר.

ראש הממשלה, אהוד ברק, אומר כי "כולנו מכבדים את החלטת היועץ המשפטי לממשלה, ומבינים את תחושת ההקלה של נתניהו ורעייתו, ומאחלים לו שנה טובה".

ראש צוות התגובות של סיעת הליכוד, דני נווה, צופה כי בעקבות סגירת התיק, יחזור נתניהו לפעילות פוליטית, ויזכה לאמון הציבור.

שר המשפטים, יוסי ביילין, מגיב בחריפות על ממצאי הדו"ח, ואומר כי "כל מי שקורא את הדו"ח, מבין במי מדובר כאן: באדם ללא גבולות, אדם שפעמיים המשטרה המליצה להעמידו למשפט. לא הייתי ממליץ למפגת הליכוד להעמיד אדם כזה בראשה".

בש"ס ברכו את נתניהו על סגירת התיק נגדו ואיחלו לו הצלחה. "חבל שהיועץ המשפטי לא השכיל לקבל המלצה אמיצה כל כך גם בעניינים אחרים ובפרשות אחרות היועץ המשפטי הוכיח במקרה הזה כי הוא מסוגל שלא להיכנע לגורמים מסויימים בין מעצבי דעת הקהל והממשלה. תנועת ש"ס תודיע באיזה מועמד תתמוך רק כשייקבע מועד הבחירות החדשות ויוצגו כל המועמדים בפני מועצת גדולי התורה", נכתב בהודעת התנועה.

את תגובת נתניהו, השוהה כעת באטלנטה, לא היה ניתן להשיג עד כה.
 
 

רוצים לדבר על זה? בואו לפורום אקטואליה בנענע.
 

ידיעות קודמות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by