בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לאחר חמישה ימים של ירידות - הנאסד"ק עלה ב-3.3 אחוזים 

לאחר חמישה ימים של ירידות - הנאסד"ק עלה ב-3.3 אחוזים

 
 
ביזנס פורטל

- סגר על 3778 נקודות. עליות גם בדאו-ג'ונס; מניית טבע למחיר שיא - 78 דולר למניה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
וול סטריט זקפה אמש (חמישי) את ראשה, כשהמשקיעים הזרימו ביקושים למניות הטכנולוגיה ולמניות הבלו-צ`יפ. זאת, להערכת האנליסטים, מכיוון שהירידות, שאפיינו את חודש ספטמבר עד כה, היו מוגזמות וחסרות בסיס כלכלי. לאחר חמישה ימים של ירידות רשם הנאסד``ק עלייה נאה של 3.3 אחוזים וסגר על רמה של 3778 נקודות. מדד הדאו ג`ונס רשם גם הוא עלייה, של 1.84 אחוזים לרמה של 10824 נקודות.
 
אתמול העריכו האנליסטים שהאווירה בשוק השתפרה, לאחר שמספר חברות גדולות - וביניהן ענקית מוצרי הצריכה Gamble & Procter ויצרנית המחשבים HP - הודיעו כי תעמודנה בתחזיות הרווח לרבעון הנוכחי. הודעות ברוח זו, לאחר אזהרות רווח כה רבות, הכניסו רוח אופטימית במשקיעים. לרוח האופטימית תרמה גם העובדה שמחירי הנפט הגולמי ירדו לרמה של 30.43 דולר לחבית. עליות שערים נרשמו בכל המגזרים, ומחזורי המסחר שנרשמו היו גבוהים במיוחד.
 

שיא לטבע: הערכת שווי חברה - 10.5 מיליארד דולר

בראש המניות הסחירות המרוויחות ניצבה סיסקו, שלמרות שבנק ההשקעות סנפורד ברנשטיין הוריד את הדירוג שלה, עלתה אתמול מנית החברה בשלושה אחוזים. מנגד, ירדה אינטל, שטרם התאוששה מאירועי השבוע שעבר בכ-0.5 אחוז. בנאסד"ק בלטו בעליות וורלד קום, עם עלייה תלולה של 11.3 אחוזים, דל עם 3 אחוזים ומיקרוסופט עם 1.4 אחוז. את העליות בדאו ג`ונס הובילה מניית Gamble & Procter ומניית לוסנט שרשמה עלייה חדה של עשרה אחוזים.

מניית טבע טיפסה אתמול בכחמישה אחוזים למחיר שיא של 78 דולר, שממנו נגזר שווי חברה בסך 10.5 מיליארד דולר. שווי חברה עומד כעת על סכום עצום של 10.5 מיליארד דולר. זאת, לאחר שהחברה הודיעה כי קיבלה אישור סופי מרשות המזון והתרופות האמריקנית, ה- FDA, לייצר ולשווק את תרופת הניפדיפין, בטבליות של 60 מ``ג. המנייה רשמה עלייה של 30 אחוזים מאז תחילת החודש.
 
 

מגמה מעורבת במניות הישראליות

בקרב שאר המניות הישראליות נרשמה מגמה מעורבת עם נטייה לעליות שערים. עלייה תלולה רשמה אתמול מניית קליק סופטוור, שזינקה בכ-26 אחוזים. עוד רשמו עליות: טיוגה - עלייה של 12 אחוזים; נגה טק - 15 אחוזים. קומברס - שמונה אחוזים; צ`קפוינט - שבעה אחוזים; ומרקיורי - 6.8 אחוזים. ווקולטק רשמה עלייה של 6.4 אחוזים, בעקבות פרסום העסקה שעליה חתמה עם ספקית שירותי האינטרנט בטלפון היפנית ISF, שרכשה מווקולטק ציוד ב-1.6 מיליון דולר.


אמדוקס, לעומת זאת, רשמה ירידה של 2.8 אחוזים, למרות שבנק ההשקעות CIBC השאיר את המלצת הקנייה החזקה למנייה. אלדין סיימה את היום בירידה של 5.5 אחוזים, שהמשיכה צניחה של 27 אחוזים, שרשמה המניה רשמה שלשום, בעקבות אזהרת רווח שפרסמה החברה.

סאיטקס ירדה ב-1.5 אחוז, זאת לאחר שהודיעה אתמול כי תנפיק את מניות חברת הבת סאיטקס ויז`ן בבורסה בגרמניה. לפי ההערכות, ההנפקה תתבצע לפי שווי חברה של 200 מיליון דולר לסאיטקס-ויז`ן. על בסיס ההערכות הללו, תגייס סאיטקס-ויז`ן כ-50 מיליון דולר, באמצעות הנפקת כרבע ממניותיה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by