בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
עשרות פצועים במהומות בהר הבית  
 
 
חדשות נענע 

המהומות התפשטו לכל מזרח ירושלים, וגם למספר נקודות בשטחים; כעת שקט בהר הבית, ורחבת הכותל נפתחה למתפללים; שוטרים רבים נפגעו מאבנים שיידו לעברם פלסטינים והשיבו בכדורי גומי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עשרות שוטרים ישראלים ומפגינים פלסטינים נפצעו היום (שישי) במהומות בהר הבית בירושלים, אשר התפשטו אחר-כך לכל מזרח העיר ולחלק מהשטחים. בהר הבית שקט כעת ורחבת הכותל נפתחה למתפללים יהודים.
 
המתפרעים בהר הבית הציתו לאחר מכן גם שתי מכוניות, אחת בשער האריות והשניה במוזיאון רוקפלר. ברחוב נעמי קייס וסמוך לשדה התעופה עטרות בצפון ירושלים יידו פלסטינים אבנים לעבר מכוניות חולפות.

 

ההתפרעויות התפשטו לשטחים

ההתפרעויות התפשטו גם אל השטחים. בקסבה בחברון יידו צעירים אבנים, וכך גם בשני כפרים הסמוכים לרמאללה. בקבר רחל נזרקו שני בקבוקי תבערה על עבר כוחות צה"ל המאבטחים את המקום. בשכם פינו כוחות צה"ל את תלמידי ישיבת קבר יוסף מחשש לביטחונם.

מקול ישראל נמסר כי נפצעו כ-44 שוטרים ואנשי מג"ב. הפלסטינים מדווחים על כ-200 פצועים מקרב המפגינים, והמשטרה נערכת בכוחות מתוגברים באזור לקראת ההלוויותיהם של 5 פלסטינים, אשר נהרגו במהלך העימות עם כוחות הביטחון.

 
 

ברק: אירועים חמורים

בתגובה למהומות אמר ברק כי האירועים בהר הבית קשים וחמורים וכי ישראל מצפה שהרשות הפלסטינית והוואקף יפעלו להרגעת הרוחות. ראש המנגנון הביטחון המסכל הפלסטיני, ג`יבריל רג`וב, נפגש עם ראשי הוואקף ועם סגן מפקד משטרת ירושלים. הוא הדגיש כי ראש הרשות, יאסר ערפאת, הורה להרגיע את הרוחות והמהומות.
 

אבנים נזרקו אל עבר המתפללים בכותל המערבי

בגלי צה"ל דווח כי עם סיום תפילת יום השישי בהר הבית החלו צעירים פלסטינים ליידות אבנים לעבר רחבת הכותל המערבי. לאחר שהכותל פונה מאנשים, החלו השוטרים לירות כדורי גומי לעבר מיידי האבנים ולפרוץ לתוך שטח הר הבית במטרה להרחיק למעלה מ-20 אלף מתפללים פלסטינים.

מפקד מחוז ירושלים במשטרת ישראל, ניצב יאיר יצחקי, נפגע מאבן בראשו ופונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים הדסה עין כרם. גם מפקד מג"ב בירושלים, תת-ניצב אשר דגש, נפצע באורח קל.

גורמים בפיקוד מרכז מסרו אחר-הצהרים כי כוחות צה"ל ביהודה ושומרון נערכו להתפשטות המהומות ממתחם הר הבית לרחבי יהודה ושומרון. עוד לפני החגים החליטו בצבא על הערכות מתוגברת של כוחות מחשש למהומות בעקבות הפיגועים ברצועת עזה ובעקבות ביקור סיעת הליכוד בהר הבית.
 

דרשות קיצוניות במסגד 'אל-אקצה' וברדיו קול-פלסטין

מהערוץ הראשון נמסר כי המתפללים שולהבו והוסתו על ידי דרשה קיצונית במיוחד שנישאה בתפילת יום השישי. "היהודים מתכננים להרוס את מסגד ולהקים במקום את בית המקדש", נאמר בדרשה. כמו כן לפי הדיווח מהרמקולים במקום בקעו קולות הקוראים `הר הבית בסכנה`. ההסתה לא הסתיימה רק בהר הבית, ונמשכה גם בתחנת הרדיו קול פלסטין, בה נשמעו קריאות לפלסטינים להגיע למקום כדי `להגן על מסגד אל אקצה`.

הפלסטינים תולים במשטרה את האחריות למהומות, שכן - לטענתם - הכוחות המתוגברים שהגיעו למקום היו בבחינת פרובוקציה כלפי המתפללים. לו לא היו מגיעים כוחות כל כך גדולים המהומות היו נמנעות, טענו גורמים ברשות.
 

ידיעות קודמות

 

רוצים לדבר על זה? בואו לפורום אקטואליה בנענע


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by