בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
צה'ל שיגר טילי לאו אל עבר עמדת המשטרה הפלסטינית בנצרים 
 
 
חדשות נענע 

הירי: בתגובה לאש חיה שירו השוטרים מתוך העמדה בצומת נצרים אל עבר חיילי צה"ל. מקורות פלסטינים מדווחים על לפחות שנים עשר הרוגים בסיכום היום. לצה"ל כמה פצועים קל. פעיל פת"ח: "הקרב על ירושלים התחיל"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לראשונה מאז היווסדה של הרשות הפלסטינית, שיגרו הערב (שבת) חיילי צה"ל כמה טילי לאו אל עבר עמדה של המשטרה הפלסטינית. בשעה זו הסתיימו המהומות, והחשש הוא כי הן יימשכו מחר - במקביל להלוויות ההרוגים.
 
 
המתפרעים הפלסטינים יידו אבנים והשליכו בקבוקי תבערה במהלך רוב שעות היום אל עבר החיילים, שהגיבו בירי כדורי גומי ובגז מדמיע. בכמה מקומות, כמו באריאל ובצומת נצרים, נורתה אש חיה אל עבר החיילים. בחלק מהמקרים עשו זאת שוטרים פלסטינים שהיו אמורים לעצור את המפגינים.

המפכ"ל, יהודה וילק, אמר לקול ישראל כי אין לו ספק שהמהומות בימים האחרונים היו מאורגנות. "אין דברים ספונטנים בהיקפים כאלה", הסביר. הרמטכ"ל, רא"ל שאול מופז, אף רמז כי ייתכן וערפאת הוא שנתן את ההוראה לפרוץ המהומות.
 
 
יאסר ערפאת מתפלל במסגד הנשיאותי ברמאללה במהלך ימי המהומות (אי.פי.)
 יאסר ערפאת מתפלל במסגד הנשיאותי ברמאללה במהלך ימי המהומות (אי.פי.)   
גורמים פלסטינים מדווחים כי לפחות שנים עשר פלסטינים נהרגו במהלך המהומות היום.

בכך, מגיע מספרם של הפלסטינים שנהרגו בשלושת ימי המהומות בשטחים לשמונה עשר. ביניהם, גם נער בן 14 שנורה הבוקר בביטנו ומת מפצעיו ונער בן 12 שנורה ונהרג כשניסה להסתתר עם אביו באחד משטחי המהומה.

"הקרב על ירושלים החל", אמר לרשת הCNN באסם נעים, פעיל מרכזי בתנועת הפת"ח בשכם. פעילים פלסטינים אחרים מאשימים את המתנחלים בידוי אבנים שהוביל למהומות היום.
 
ובתוך כך, יושב ראש הרשות הפלסטינית ערפאת הגיע היום למצריים ונועד עם נשיא מצריים, חוסני מובראכ. גם ראש הממשלה ברק שוחח עם הנשיא המצרי, וביקש ממנו לסייע בהרגעת הרוחות.

בקרב חיילי צה"ל וחיילי מג"ב עבר היום בשלום: על פי הדיווחים, בין חמישה לעשרה חיילים נפצעו, כולם באורח קל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by