בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הפלסטינים: נחתם הסכם הפסקת אש 
 
 
חדשות נענע 

שר החוץ בן עמי: לא ידוע לי על הסכם שכזה. בשטחים נשמר השקט בבוקר . ברק וערפאת ייפגשו מחר עם אולברייט בפריס. בלילה נפצע חייל באורח בינוני

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מקור ביטחוני פלסטיני בכיר אמר היום (שלישי) בבוקר כי ישראל והפלסטינים הגיעו להסכם על הפסקת אש במהלך הלילה כדי לשים קץ לגל האלימות. המקור אמר לסוכנות רויטרס כי ההסכם נכנס לתוקפו מייד עם השגתו. דברים דומים אמר קצין צה"ל לסוכנות איי.פי.
 
מקורות ביטחוניים מאשרים כי אכן הושגה הסכמה עקרונית להפסקת אש. רדיו פלסטין מדווח שישראל הסכימה להסיג את כוחותיה מהנקודות שכבשה ולהוציא את הכוחות שהוזרמו לשטחים.

הסכם הושג בלילה בפגישה בין אלוף פיקוד המרכז, יצחק איתן, ואלוף פיקוד הדרום, יופ טוב סמיה לבין ג`יבריל רג`וב וראשי מנגנוני הביטחון הפלסטינים.

מפקד חטיבת עציון, אלוף משנה מרסל אביב, אמר הבוקר לגלי צה"ל כי בגזרת יהודה ושומרון נשמר השקט בינתיים. לדבריו חיילי צה"ל שומרים על איפוק והפלסטינים נמנעים מלעורר מהומות.

שר החוץ, שלמה בן עמי, אמר לקול ישראל כי הוא לא יודע על הסכם הפסקת אש ברמה המדינית. "ייתכן שערפאת הורה לאנשיו להפסיק את האש ולהשליט סדר", אמר בן עמי.
 
הלילה הוסכם כי מחר (רביעי) ייפגשו ראש הממשלה, אהוד ברק, ויו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, בפריס עם מזכירת המדינה האמריקנית, מדליין אולברייט. בפגישה המשולשת ינסו הצדדים להגיע להפסקת האש ולבסס תנאים להמשך המשא ומתן.

בשעות הלילה עדיין ארעו תקריות אלימות. בישוב פסגות ליד רמאללה נפצע חייל צה"ל באורח בינוני בחילופי אש עפ פלסטינים. החייל פונה לבית חולים לקבלת טיפול רפואי. לפנות בוקר נפסקה האש.

בתוך הקו הירוק התפרעו ערבים בואדי ערה וכפרי המשולש. הם יידו אבנים והבעירו צמיגים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by