בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הנאסד"ק רשם ירידה נוספת של %2.8; הדאו ג'ונס עלה ב-%0.46 

הנאסד"ק רשם ירידה נוספת של %2.8; הדאו ג'ונס עלה ב-%0.46

 
 
ביזנס פורטל

את הירידות בנאסד"ק הובילו מניות הביוטכנולוגיה והאינטרנט. המדד נמוך בכ-12.3% מהרמה בה התחיל את השנה. צ'ק פוינט למחיר שיא של 168.5 דולר

 
 
 
 
 
 
 
 
 

בסוף יום המסחר התנודתי בבורסות בניו-יורק רשם הנאסד``ק ירידה משמעותית של %2.8 ונסגר על רמה של 3569 נקודות, ואילו הדאו ג`ונס עלה ב-%0.46 לרמה של 10700 נקודות. את הפגיעה בנאסד``ק הובילו מניות הביוטכנולוגיה והאינטרנט. הנאסד"ק סגר נמוך בכ-%12.3 מהרמה שבה התחיל את השנה.
 

היום הראשון של הרבעון הרביעי בוול סטריט, התנהל בצל ספטמבר הקשה, שבו חברות רבות פרסמו אזהרות רווח, והנאסד``ק ירד ברוב ימי המסחר. בנוסף, יפרסם היום הפד את ההחלטה בנוגע לריבית במשק האמריקני. הצפי הוא כי הריבית תשאר ללא שינוי - עוד מסימני ההאטה במשק האמריקני. מדד מנהלי הרכש שהתפרסם אתמול, הפתיע בירידה ל-%49.1, והעיד על האטה נוספת בכלכלה האמריקנית, ועל הפחתת הסיכוי לעלייה נוספת בריבית המוניטרית.
 

ירידה תלולה למדלמיון


את הירידות שנרשמו במגזר הביוטכנולוגיה הובילה חברת מדלמיון, שפרסמה אזהרת רווח ומיד ירדה בכמעט 26%.

במגזר התקשורת, עלתה מניית סיסקו ב-%0.45, וצ`ק פוינט, יצרנית תוכנות האבטחה לרשתות תקשורת, עלתה ב-%7 למחיר שיא של 168.5 דולר, המשקף לה שווי שוק של כ-30 מיליארד דולר. בנק ההשקעות פיין וובר הודיע אתמול כי החברה תיכלל ברשימת החברות המומלצות שלו. חדשה משמעותית יותר היא
שבית ההשקעות מריל לינץ`, פרסם הערכה לפיה צ`ק פוינט החליטה להפסיק את הסכם ה-OEM שלה עם נורטל, ולהמשיך בהפצה עצמאית של מערכות ה-VPN שלה. מהלך כזה צופה עבור החברה הרחבת שוק הלקוחות והרחבת מרווחי הרווח.
 
 

אינטל ממשיכה לרדת

עוד רשמו עליות במגזר התקשורת לוסנט, עם תוספת של %7.56, ונורטל נטוורקס עם עלייה של %2.6.

מנגד, המשיכה אינטל לרדת, ב-%3.6, ואפל איבדה %6.8 נוספים לאחר שרשמה ירידה של קרוב ל-%50 ביום שישי. מניית דל רשמה גם היא ירידה של %5.9 ומיקרוסופט איבדה %2.8.

במגזר אחר - הטקסטיל, רשמה תפרון הישראלית הפסד חד של %35, בעקבות פרסום אזהרת רווח לחציון השני.

 

אלדין מתאוששת

במגזר התרופות, פורסם אתמול כי טבע מנהלת מו``מ לרכישת מיילן האמריקנית תמורת 3.5 מיליארד דולר. טבע מיהרה להכחיש את הפרסומים, והמניה ירדה ב-%1.9. מניית מיילן, לעומת זאת, עלתה ב-%2.8. במניות הדואליות נרשמה מגמה מעורבת. אלביט הדמייה רשמה פער ארביטראז` חיובי של %3.2, אלביט מערכות %1.75, נייס %1.1 ושופרסל %0.7.

אשד רובוטק רשמה פער שלילי של %5.8, אלרון %2.76, פורמולה ואלביט ירדו ב-%1.5 כל אחת.

מניית אורכית סיימה את היום בירידה של %0.9 אלביט ראייה, וקליק סופטוור, איבדו %12.5 כל אחת, טריון ירדה ב-%9.76, פרסייס וטאואר ירדו ב-%7.5, אינדיגו, גילת ו-VYYO ב-%6.25
ואם סיסטמס ירדה ב-%5.

אלדין, שירדה בשבוע שעבר רשמה ירידה תלולה בעקבות פרסום אזהרת רווח, תיקנה אתמול עם עלייה של %3.45.

רוצים לדבר על זה? בואו לפורום כלכלה ועסקים בנענע
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by