בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
רם אורן החדש נפרץ ומוצע חינם ברשת 
 
 
אורן הוברמן

ההצפנה של ספרו האינטרנטי החדש של רם אורן, "עירום", פוצחה ע"י האקר ישראלי, והוא מוצע לגולשים, ללא תשלום. אורן בתגובה: ציפיתי לכך

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שבוע בלבד לאחר שעלה לרשת הספר האינטרנטי החדש של רם אורן, הצליחו האקרים זריזים לפרוץ את האתר ולהציע אותו לגולשים בחינם. כזכור עלה הספר לרשת במסגרת אתר "ibook" והוצע לגולשים תמורת תשלום סמלי של כחמישה עשר שקלים. לאחר התשלום, קיבל הגולש קוד באמצעותו ניתן היה לקרוא את הספר.
 
הספר "עירום" הועלה לרשת כפרוייקט ניסיוני ראשון בארץ של הסופר רם אורן וחנות הספרים המשותפת לתפוז ולסטימצקי "iBook". ומאז פתיחת האתר, טוען אורן,נרשמו עשרות ניסיונות פריצה אליו, לפחות אחד חד מהם, כך מתברר הצליח.

זהות ההאקרים לא ברורה כרגע, בעיקר בשל העובדה שהאתר אינו מכיל דבר מלבד פקודה הפותחת חלון בו ניתן לקרוא את פרקי הספר, ושורת כותרת האומרת : " רם אורן בחינם !!!".

בתגובה לפריצה אמר הסופר רם אורן, כי ציפה שהדבר יקרה במוקדם או במאוחר. "זה היה חלק מהשיקולים שלנו בפרסום הספר באינטרנט. בעתיד, אני מעריך סופרים שיציעו את ספריהם באינטרנט יזהרו יותר".

בהתייחסו להצלחת הספר, אמר אורן לחדשות נענע, כי לא מדובר בעסק רווחי במיוחד "מבחינת פיננסית עדיף להוציא את הספר "על הנייר" מאשר באינטרנט. לא הרווחתי כמעט כלום מהוצאתו באינטרנט, אך הדבר היה חוויה מאתגרת בשבילי - להיות הראשון בארץ והשני בעולם להוציא ספר המיועד לאינטרנט" אמר הסופר.

לחובבי ספרות הנייר על כל פנים אין מה לדאוג בעוד כשלושה שבועות, מבטיח אורן עתיד הספר "עירום" לצאת בגירסאת הנייר, גירסא שתהיה כנראה קשה יותר לפריצה והפצה חינם.
 

ידיעות קודמות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by