בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
'יום הזעם': אבנים שהושלכו מהר הבית פגעו בכותל המערבי 
 
 
חדשות נענע 

המשטרה החליטה להשאיר את ההגנה על הר הבית בידי אנשי הוואקף המוסלמי והפת"ח, ולא לקרב שוטרים ישראלים לאזור. לאחר תחילת ההתפרעויות שמרה המשטרה על איפוק, וידויי האבנים נפסקו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סמוך לשעה 12:30 השליכו מתפללים מוסלמים אבנים לעבר רחבת הכותל חלק מהמתפרעים ניסו להגיע לרחבת הכותל אך נבלמו. המשטרה פינתה את המתפללים היהודים מהרחבה. השוטרים לא פרצו למתחם הר הבית כפי שהיה בשבוע שעבר. אין נפגעים בקרב השוטרים והמתפללים.
 
כעבור כעשרים דקות לערך הופסק יידוי האבנים וכעת שבו המתפללים היהודים לרחבת הכותל. אלפי המוסלמים עזבו את הר הבית עם סיום התפילה.

סמוך לשער האריות מיידים מתפרעים אבנים ומשליכים בקבוקים לעבר שוטרים שמגיבים בירי כדורי גומי. בגלי צה"ל דווח כי לפחות עשרה מתפרעים נפצעו כמה שוטרים ישראלים נפצעו אף הם באורח קל.

המשטרה צמצמה הבוקר למינימום את נוכחותה בהר הבית ועל הסדר במקום פיקחו אנשי הוואקף המוסלמי וארגון הפת"ח. זאת לאור הנחייתו של ראש הממשלה להמנע מנוכחות במקומות שבהם אינם חייבים להימצא כדי למנוע מהערבים לראות בנוכחותם של השוטרים כפרובוקציה.
 
המשטרה נמצאת משעות הבוקר בכוננות גבוהה בירושלים כדי לקדם את האפשרות שבתפילות הצהרים בהר הבית יתפתחו שוב מהומות ועימותים אלימים לאחר שהחמאס הכריז על היום כ"יום הזעם". כעת מקווים במשטרה כי המהומות לא יתפשטו אל מעבר למתחם הר הבית ורחבת הכותל.
 
 
השב"כ והמשטרה העריכו כי צפויות התפרעויות קשות בתום התפילות, התפרעויות שעלולות להתפשט לשטחים ולתוך תחומי הקו הירוק. במחוז הצפוני של המשטרה תוגברו הכוחות ובוטלו החופשות.

ראש הממשלה, אהוד ברק, קיבל הלילה את המלצת צה"ל להקדים את הטלת הסגר השנתי של יום הכיפורים מיום ראשון להיום כדי למנוע סיכונים אפשריים.

"מעריב" מדווח כי המשטרה הרשתה לבצע סינון מסויים בכניסה להר הבית, ולמנוע מאנשים שייראו חשודים להיכנס לתפילות. בקשתה של המשטרה להגביל את גיל הנכנסים להר הבית ל-40 ומעלה נדחתה מחשש שהצעירים שלא יוכנסו יתפרעו מחוץ למתחם.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by