בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
יוגוסלביה התעוררה לעידן חדש 
 
 
חדשות נענע 

אתמול נכבש בניין הפרלמנט, הצבא והמשטרה הצטרפו לאזרחים ומילושביץ' ברח. כל הלילה חגגו ברחובות בלגרד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יוגוסלביה התעוררה הבוקר לעידן חדש עם הדחתו של הרודן סלובודן מילושביץ`. אלפי אנשים גדשו הלילה את רחובות בלגרד וחגגו את ניצחונם על מילושביץ`. מנהיג האופוזיציה, וייסלב קוסטוניצה הכריז על עצמו כנשיא יוגוסלביה, שנבחר בבחירות דמוקרטיות.
 
 
קוסטוניצה הבהיר כי ברצונו לקשור קשרים עם שאר העולם אחרי הבידוד בו הייתה נתונה המדינה. ארה"ב וצרפת כבר הבטיחו כי יסירו את הסנקציות המוטלות על המדינה כיום.

קוסטוניצה מקים ועדת חירום בה יישבו גם נציגים של הצבא והמשטרה כדי להשליט סדר ולהבטיח את שלום הציבור.
 
שר החוץ של רוסיה, איגור איבנוב נפגש בצהרים עם קוסטיניצה והודיע לו כי רוסיה מכירה בבחירתו לנשיא יוגוסלביה. איבנוב ייפגש גם עם מילושביץ`.

בתחילה סברו כי מילושביץ` מסתתר בבונקר סמוך לגבול עם רומניה. אולם הבוקר אמר אחיו של הנשיא המודח ושגריר יוגוסלביה ברוסיה כי אחיו נמצא עדיין בבלגרד.

קוסטוניצה קרא לאזרחים לא לנקום באנשיו של מילושביץ`. הוא הבהיר כי אין בכוונתו להסגיר לבית הדין הבינלאומי בהאג סרבים המואשמים בפשעי מלחמה.

במהלך הלילה חגגו ההמונים ברחובות הבירה. סמוך לבניין הפרלמנט שנכבש אתמול (חמישי) בשעות הצהריים נאמו והופיעו פוליטיקאים, מנהיגים, שחקנים וזמרים.

למרות שלאחר כמה שעות הניחה המשטרה את נשקה והצטרפה להמונים נרשמו נפגעים. ילדה אחת נהרגה, שלושה אזרחים נפצעו מיריות ויותר ממאה אנשים נוספים נפצעו.


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by