בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
צחי הנגבי יודיע על התפטרותו 
 
 לא אנטור טינה. הנגבי (לעמ)   
 
חדשות נענע

ברוב של 4 שופטים מול 3 נדחתה העתירה שדרשה להוציא את חקירת הנגבי מידי המשטרה. השופטים: טוב יעשה הנגבי אם לא יחזור לתפקיד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
השר המושעה לביטחון פנים, צחי הנגבי, החליט היום (שני) להתפטר מתפקידו בממשלה, לאחר הביקורת שהוטחה בו מצד שופטי בג"ץ, בדיון בעתירה נגד חקירתו במשטרה. בג"ץ דחה היום (שני) את עתירת התנועה לאיכות השלטון, שדרשה להוציא את החקירה מידי המשטרה, או לחילופין למנוע מהנגבי לכהן בתפקיד השר לבטחון פנים במשך חמש השנים הקרובות. העתירה נדחתה ברוב של ארבעה שופטים מול שלושה.

בעתירתם, דרשו נציגי התנועה להפקיד את חקירת הנגבי מידי המשטרה, בטענה שזו כפופה לו. לחילופין, הציעו העותרים להכריז על תקופת צינון בת חמש שנים, במהלכה לא יוכל הנגבי לכהן בתפקיד, מחשש לשיקולים מוטים נגד חוקריו. בתגובה, אתמול הודיע הנגבי כי תהיה החלטת השופטים אשר תהיה, לא ינטור טינה לאיש. דברים דומים השמיע הנגבי בעבר, לאורך התנהלות הפרשה.

בעבר הביעו שופטי בג"ץ, ובראשם השופט מישאל חשין, הסתייגות מהפקדת החקירה בידי המשטרה. חשין עמד בראש הרכב של שלושה שופטים, שהוחלף, לאחר מכן, בהרכב מורחב של שבעה שופטים, בראשות השופט אליהו מצא.

השופט מצא הביע ספקות לגבי הצעת העותרים, ושאל "האם זה מתקבל על הדעת שגם אם הנגבי ייצא מהחקירה צח כשלג, שלמרות זאת לא יוכל לכהן כשר לביטחון פנים?". עמדתו של מצא עומדת בניגוד לעמדתו של השופט חשין, שטען בזמנו כי "המצב של שוטרים שחוקרים את מי שהיו הממונים שלהם הוא סוריאליסטי לחלוטין".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by