בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
כחמישית מילדי ישראל הולכים לישון רעבים  

כחמישית מילדי ישראל הולכים לישון רעבים

 
 
חדשות נענע

מסקר שערך משרד הבריאות עולה כי 18.18% מילדי ישראל הולכים לישון על בטן ריקה לפחות פעם בשבוע. 4.1% מהילדים נמצאים מתחת למשקל הדרוש

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כחמישית מילדי ישראל הולכים לישון כשהם רעבים לפחות לילה אחד בשבוע. כך עולה מסקר ארצי שערך משרד הבריאות בקרב 6,487 תלמידים בכיתות ז'-י"ב ברחבי הארץ.

השאלה שהוצגה לתלמידים היתה: "האם הלכת לישון רעב/ה בשבוע האחרון?". 18.18 אחוזים מהילדים בישראל השיבו כי הם הולכים לישון רעבים לפחות פעם אחת בשבוע. מנתוני הסקר עולה כי 12.4 אחוזים מהבנים היהודיים ו-15 אחוזים מהבנות היהודיות דיווחו שהם הולכים לישון על בטן ריקה; במגזר הערבי הנתונים חמורים יותר: 30.4 אחוזים מהבנים הערבים ו-34 אחוזים מהבנות הערביות דיווחו על תחושה דומה.

הסקר נערך על ידי ראש מנהלת התזונה במשרד הבריאות, ד"ר דורית ניצן-קלוסקי. לדבריה של ניצן-קלוסקי, "מדובר בנתונים ראשוניים, אך עצם העובדה שיש מספר כזה מדליקה נורה אדומה ודורשת בדיקות נוספות".

ניצן-קלוסקי הסבירה כי בקרב בני מעמד סוציו-אקונומי נמוך קיימים ליקויים חמורים בתזונת ילדים. "יש לנו מצבים קיצוניים של השמנת יתר מצד אחד ותת-תזונה מצד שני והתופעות הללו אינן סותרות. אנשים במצב סוציו-אקונומי נמוך משתדלים לקנות כמה שיותר קלוריות בכמה שפחות כסף. משמעות הדברים היא שהם אולי מרוויחים 'אנרגיה' אך חסרים להם רכיבים תזונתיים חיוניים לגוף".
 

"סימן לעוני, לא לרעב"

 
ניצן-קלוסקי הדגישה כי הנתונים מהווים "סימן לעוני, כמו בארצות הברית או קנדה - ולא סימן לרעב. צריך להדגיש שמדובר בדיווחים של הילדים, שסיפרו לסוקרים כי הם הולכים לישון רעבים , זה לא אומר שהם באמת הלכו לישון רעבים, ולא ברור אם זה רעב או לא רעב".

עם זאת, מסבירה ניצן-קלוסקי, ישנו נתון אובייקטיבי שמצביע על מצבם של הילדים בישראל: 4.1 אחוזים מהילדים בארץ נמצאים מתחת לאחוזון החמישי של BMI (אינדקס מסת הגוף), כלומר הם שוקלים פחות מהמשקל הנדרש".

ד"ר יצחק קדמן, יושב ראש המועצה לשלום הילד, אמר כי הנתונים הקשים הם "מדהימים בכל קנה מידה". לדבריו, "במדינה מתוקנת נתון כזה יכול להפיל ממשלה ואצלנו יש לי חשש גדול שהוא יזכה בקושי לתשומת לב. לעניין זה יש השלכות אדירות על החברה הישראלית".

כמו כן אמר קדמן כי ישנו קשר הדוק בין המצב של עוני ורעב ובין אלימות של ילדים בבתי הספר. "ילד שבא רעב לבית הספר, הוא בעל הסיכוי שהוא יהיה אלים הוא גבוה מאוד", אמר קדמן.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by