בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שבב אלקטרוני יושתל בכל כלב בישראל  
 
 לחוק מצורפת רשימה של סוגי כלבים המוגדרים כמסוכנים (אילוסטרציה)   
 
חדשות נענע

החוק להסדרת הפיקוח על כלבים נכנס היום לתוקפו. התקנות מתמקדות בכלבים המוגדרים כמסוכנים אך מחייבות את כל הכלבים, מכל סוג שהוא, בנשיאת שבב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
החוק החדש להסדרת הפיקוח על כלבים מסוכנים נכנס לתוקפו היום (שני). החוק החדש מסדיר את הפיקוח על הכלבים וקובע תקנות אחידות לסימונם.

משרד החקלאות הגיש לוועדת הכלכלה של הכנסת את החוק להסדרת הפיקוח על כלבים לפני שנתיים. החוק לא התגלגל הלאה, עד המקרה בו כלב מסוג אמסטף נשך למוות את הילדה אביבית גנון בת הארבע בקיץ האחרון. לאחר מקרה זה ומקרים נוספים של תקיפת אמסטפים הוחלט במשרד החינוך להיאבק בתופעת הכלבים המסוכנים.

התקנות מתייחסות לכלבים המוגדרים מסוכנים או לכאלה שהם הכלאה של גזע מסוכן. לחוק מצורפת רשימת גזעים: אמריקן סטאפורדשייר (אמסטף), בול טרייר, דוגה ארגנטינאי, טוסה יפני, סטאפורדשייר בול טרייר (סטאף אנגלי), פיט בול טרייר, פילה ברזילאי ורוטווילר.

התקנות החדשות אוסרות על ייבוא כלבים המוגדרים כמסוכנים לישראל. כמו כן קובעות התקנות כי כי החזקת כלב מסוג זה ברשות הרבים תהיה מותרת רק לבני 16 ומעלה, כשהכלב קשור ברצועה ופיו חסום באמצעות מחסום.

כמו כן קובעות התקנות כי בעליו של כלב מסוכן יהיה אחראי לעיקורו או לסירוסו. אלו שיפרו את התקנות יהיו צפויים לעונשי מאסר או קנסות. וועדת הכלכלה של הכנסת תקבע את החוקים המדויקים בימים הקרובים.

תקנות נוספות מתייחסות לכלבים מכל מסוג שהוא, לאו דווקא כלבים המוגדרים כמסוכנים: הבעלים יחויבו להשתיל בכלבם שבב אלקטרוני. השבב, שמוחדר מתחת לעור, מכיל מידע על גזע הכלב, מצבו, חיסונים שקיבל, ופרטים על בעליו.

האחריות על רישום הכלבים מוטלת על בעלי הכלבים ואכיפת החוק תעשה על ידי הווטרינרים ברשויות המקומיות. עלות החדרת השבב תעמוד על כשלושים שקל. בשירותים הווטרינרים מקווים כי תהליך סימון הכלבים יושלם בתוך שנה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by