בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
כתב אישום: 3 תושבי טייבה תכננו פיגוע ברכבת בנתניה 

כתב אישום: 3 תושבי טייבה תכננו פיגוע ברכבת בנתניה

 
 
חדשות נענע

על פי החשד, השלושה היו אמורים לקבל מטעני חבלה ממבוקש בשכם, ולפוצץ אותם על פסי הרכבת. תכנית חלופית היתה להניח את המטענים במגדלי עזריאלי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לבית המשפט המחוזי בתל אביב הוגש הבוקר (שני) כתב אישום נגד שלושה תושבי טייבה, החשודים בתכנון פיגוע במסילת הרכבת בנתניה לפני כשלושה שבועות. על פי החשד, השלושה גם שקלו בשלב מסוים להניח את מטעני הנפץ במגדלי עזריאלי בתל אביב.

השלושה, מוג'אהד דוקאן, בן 18, אמין זיותי, בן 19, ודוביאן טוויל-נסיראת, בן 26, מואשמים בקשירת קשר לסיוע לאויב במלחמה, כשדוקאן מואשם גם במגע עם סוכן חוץ. הפרקליטות מבקשת להאריך מעצרם של השלושה עד תום ההליכים.

דוקאן נולד במחנה הפליטים בלאטה. הוא קיבל אזרחות ישראלית ועבר להתגורר בטייבה. בכתב האישום נטען קייסי ביקש מדוקאן להחדיר לשטח ישראל שלושה מטעני חבלה ולבצע באמצעותם פיגוע. שני הנאשמים הנוספים מואשמים בקשירת קשר לסייע לדוקאן. מכתב האישום עולה כי החשודים היו אמורים לקבל את מטעני החבלה מאחמד קייסי, פעיל של גדודי חללי אל-אקצה במחנה הפליטים בלאטה בשכם.

על פי החשד, השלושה תיכננו להפעיל את המטענים באמצעות טלפונים סלולריים. קייסי ביקש מדוקאן להניח את מטעני החבלה בתוך הקרונות. דוקאן, שחשש כי לא יצליח לצאת מההרכבת לפני הפיצוץ, הציע להניח את המטענים על מסילת הרכבת. באחת מפגישותיהם הסביר קייסי לדוקאן כיצד לחבר את המטענים למסילת הרכבת ולהפעילם.

בתחילת חודש אוקטובר 2004 הודיע קייסי לדוקאן כי המטענים מוכנים. דוקאן היה אמור להעביר את המטענים לישראל ב-10 באוקטובר, אך הוא נעצר יום קודם לכן.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by