בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
עכשיו זה רשמי: תם עידן מילושביץ 
 
 
איי.פי.

בנאום טלוויזיה הודה נשיא יוגוסלביה המודח בתבוסתו ובירך את מחליפו קוסטוניצה; מתכוון 'לעשות הפסקה' ולחזור לחיים הפוליטיים מחוזק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יום לאחר שהמוני מפגינים צבאו על בניין הפרלמנט וסילקו את שרידי משטרו, התייצב אתמול (שישי) סלובודן מילושביץ מול מצלמות הטלוויזיה והודה בתבוסתו לווזיסלב קוסטוניצה.
 
"אני מברך את מר קוסטוניצה על ניצחונו בבחירות ואני מאחל הצלחה רבה לכל אזרחי יוגוסלביה", אמר מילושביץ בנאום שציין את ויתורו הסופי על השלטון במדינה, ועל כך שהשלים עם הדחתו.

 

פסק זמן מהחיים הפוליטיים

בנאום לאומה אמר מילושביץ כי בכוונתו לעשות הפסקה לפני שישוב לחיים הפוליטיים. פרשנים אומרים כי כיוון שכפושע מלחמה מורשע, סיכוייו של מילושביץ למקלט מדיני בחוץ לארץ הם קטנים - אין לו אלא לנסות להגיע להסדר עם הממשלה החדשה ביוגוסלביה.

מילושביץ ואשתו מתכוונים להמשיך ולהנהיג את המפלגה הסוציאל-דמוקרטית ולהתמודד בבחירות הבאות על השלטון.

"אני מתכוון לנוח מעט ולבלות יותר זמן עם משפחתי ובפרט עם נכדי, מרקו, ולאחר מכן לסייע למפלגת לצבור כוח ולתרום לשגשוג עתידי", אמר מילושביץ.
 
 

אולברייט: אלה חדשות נפלאות

הודעתו של מילושביץ גרמה לצרור יריות שמחה וצפירת רכבים ברחובות בלגרד, בה עשרות אלפי אנשים יצאו לרחובות לחגוג את תבוסתו של מנהיג המדינה ב-13 השנים האחרונות.

בימים האחרונים הודיעו ארצות הברית האיחוד האירופי כי יסירו את הסנקציות מעל יוגוסלביה ברגע שהממשל הדמוקרטי החדש יאחז ברסן השלטון במדינה.

"אלה חדשות נפלאות", אמרה מזכירת המדינה האמריקנית מדלן אולברייט בתגובה לניצחון "המאוד מאוד חשוב", כדבריה, של קוסטוניצה.

 
נשיא צרפת ז`אק שיראק הזמין את קוסטוניצה להצטרף למנהיגים מ-15 מדינות האיחוד האירופי לפסגה בעיר החוף הצרפתית ביאריץ בסוף השבוע הבא, שם יוכל הנשיא היוגוסלבי החדש לגייס השקעות זרות וסיוע בינלאומי.

רוצים לדבר על זה? בואו לפורום אקטואליה בנענע


 

ידיעות קודמות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by