בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מצרים: אל קאעידה לא מעורב בפיגועים בסיני  
 
 מחבלת מתאבדת התפוצצה ברריכת מלון הילטון (רויטרס)   
 
חדשות נענע

במצרים טוענים כי את הפיגוע ביצעו פלסטיני ו-3 בדואים. שר הפנים: לא נסכים כי מצרים תהפוך לשלוחה של האלימות הפלסטינית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ארגון אל קאעידה לא היה מעורב בפיגועים בסיני, כך אומר היום (שני) שר הפנים המצרי, חביב אל-עדלי. לדבריו, מחומר החקירה עולה כי המחבלים לא היו קשורים לרשת טרור רחבה יותר, כמו אל קאעידה.

מייד לאחר הפיגוע העריכו מקורות ביטחוניים במצרים, בישראל ובארצות הברית כי ארגון אל קאעידה עומד מאחורי התקפת הטרור בחצי האי סיני, בה נהרגו 33 בני אדם, בהם 12 ישראלים. זאת בשל היקף המבצע ופיצוץ שלושה מטעני חבלה במקביל.

את האחריות לפיגועים נטל אז ארגון מוסלמי בלתי ידוע בשם גדודי הטוואחיד האיסלאמיים. הארגון הציב באתר האינטרנט הודעה ובה נאמר כי "ארבעה מאחיכם הגיבורים ביצעו את הפעולה האמיצה, על אף האבטחה המוגברת, והרגו עשרות טפילים". בהודעה שיבח הארגון את בין לאדן ועוזרו איימן אל-זווארי, והשווה אותם למנהיגים צבאיים מוסלמיים מההיסטוריה.

עדלי אמר כי ההתקפות היו "ההשלכות החשובות ביותר של מעגל האלימות בשטחים". לדברי עדלי, מצרים לא תרשה לעצמה להפוך לשלוחה של האלימות הפלסטינית. במצרים טוענים כי מבצעי הפיגועים הם פלסטיני ושלושה בדואים. הפלסטיני ואחד הבדואים נהרגו במהלך הפיצוצים ומשטרת מצרים מדווחת כי כעת היא מנהלת חיפושים וסריקות אחר שני הבדואים הנוספים. עד כה נעצרו חמישה חשודים במעורבות במעשה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by