בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מסעות דילוגים אחרונים לפני פתיחת הקלפיות 
 
 הכנות במטה של ג`ון קרי בבוסטון (רויטרס)   
 
חדשות נענע

ג'ורג' בוש וג'ון קרי ביקרו אמש במדינות העשויות להכריע את הכף בבחירות וקראו למצביעים להגיע לקלפיות ולהצביע למועמד הנכון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שעות ספורות לפני פתיחת הקלפיות והסקרים והתחזיות כולם צופים מירוץ צמוד לנשיאות ארצות הברית. במדינה בה אחוזי ההצבעה נמוכים באופן מסורתי, נראה שמידת ההיענות של המצביעים היום (שלישי) תהיה רבה והבחירות יוכרעו על סמך הצבעתם של אחוזי בוחרים גדולים בהרבה מהרגיל בבחירות האמריקניות.

מודעים למאבק הצמוד, נשיא ארצות הברית ג'ורג' בוש והמועמד הדמוקרטי לנשיאות הסנטור ג'ון קרי ערכו אתמול מאמץ אחרון ובילו את היום במסעות דילוגים מקבילים בין המדינות שעשויות להיות אלה שיכריעו את תוצאות ההצבעה. בוש ביקר באוהיו, ניו מקסיקו, טקסס פנסילבניה, ויסקונסין ואיווה. קרי פתח את היום בפנסילבניה ומשם עבר לוויסקונסין ואייוה. השניים קראו לאזרחים להגיע לקלפיות ולהצביע.

לפי חישובי האלקטורים, על הזוכה בבחירות לזכות בשתיים משלוש המדינות הגדולות פלורידה, פנסילבניה ואוהיו ובשתיים משלוש הקטנות יותר, ויסקונסין, מיניסוטה ומישיגן. לפי ההערכה, שיעור מצביעים גבוה במיוחד של יותר מ-115 מיליון מצביעים יבטיח לקרי את הניצחון ואילו שיעור הצבעה של פחות מ-105 מילון מצביעים יבטיח את הניצחון לבוש.

"כאן הבחירה, זהו הרגע שיש ליטול בו אחריות על אמריקה", אמר קרי אתמול בעצרת בשדה התעופה באורלנדו, פלורידה. "זהו הרגע בו העולם ממתין לראות איך תפעלו, כל תקוות וחלומות האומה עומדים על הכף היום", אמר הסנטור. קרי הוסיף ותקצר את מצעו, "אם אתם מאמינים שאנחנו יכולים להשיב את מעמדה של אמריקה כגורם חזק בעולם, לשקם את המוניטין שלנו, לנהל מלחמה יעילה יותר נגד הטרור, אם אתם מאמינים שהגרעון התקציבי שלנו גבוה מידי ושאנו צריכים ליטול אחריות כלכלית על המדינה שלנו, אז אני מבקש מכם להצטרף אלי ולשנות את הכיוון של המדינה הזו".

בוש נשא דברים בשעות הבוקר בעצרת בווילמינגטון, אוהיו. "אני כאן כדי לבקש את עזרתכם", אמר הנשיא, "אני מתכוון להגן על הערכים העמוקים בהם אתם מאמינים ואעבוד יום-יום כדי להבטיח שמשפחותיכם תהיינה בטוחות. אתם יכולים לסמוך עלי". בוש חזר ותקף את עמדותיו של קרי בנוגע למלחמה נגד הטרור ולמלחמה בעיראק והבטיח ש"אנחנו נחושים להישאר בהתקפה".

מאוחר יותר ערכו שני המועמדים עצרות תמיכה במילווקי, וויסקונסין. העצרות נערכו בהפרש של שעה האחת מהשנייה. שני המועמדים ניסו להפגין חזות אנרגטית ובטוחה. בשיחה עם עיתונאים בפיטסבורג פנסילבניה בוש השווה את המירוץ למרתון ואמר ש"קו הסיום נמצא בטווח ראייה, אני רוצה להבטיח לכם שאני אנרגטי, אופטימי ונלהב לחצות את הקו". ואילו קרי אמר שגם הוא "מוכן, מוכן לנצח"
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by