בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
החלו רשמית הבחירות בארצות הברית 
 
 מי יהיה האיש החזק בעולם? בוש וקרי (רויטרס)   
 
חדשות נענע

150 מליוני אזרחים אמריקנים ילכו לבחור, ב-50 אלף קלפיות, את נשיא ארצות הברית הבא. מסתמן יתרון קל לקרי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בוש דילג ממדינה למדינה (רויטרס)
 בוש דילג ממדינה למדינה (רויטרס)   
אמריקה בוחרת היום (שלישי) את נשיאה הבא, לאחר מירוץ צמוד בין הנשיא המכהן, ג'ורג' בוש, והמועמד הדמוקרטי, ג'ון קרי. אזרחי ארצות הברית הולכים היום לקלפיות, שנפתחו בשעה 13:00 לפי שעון ישראל. הסקרים מצביעים על יתרון קל לקרי בספירת האלקטורים.

הסקרים האחרונים אינם מצביעים על מנצח, אך מעניקים יתרון קל לקרי. לפי סקר של אתר האינטרנט "אלקטורל ווט", קרי מוביל על בוש ביתרון של 67 אלקטורים. לפי סקר אחר, של רשת הטלוויזיה פוקס, קרי מוביל על פני בוש בשני אחוזים.

בארצות הברית ישנם 150 מיליון בעלי זכות בחירה,המתפרסים ב-50 מדינות ובכ-50 אלף קלפיות, אך בחירות אלו יוכרעו על חודם של קולות בודדים. בוושינגטון מעריכים כי אחוז ההצבעה יהיה גבוה יחסית.
 

כל קול קובע

גם קרי לא נח לרגע (רויטרס)
 גם קרי לא נח לרגע (רויטרס)   
עם זאת, ברוב המדינות המתנדנדות, שזכו לכינוי "מדינות המפתח", הפער לטובתו של קרי עומד על אחוזים בודדים ולכן נמצא בתוך טווח הטעות הסטטיסטית. המועמדים מנסים להכריע את הכף במדינות אלו והמשיכו את הקמפיין שלהם עד הרגע האחרון.

בוש ערך אתמול עצרות באוהיו, ויסקונסין, פנסילבניה, איווה, אלברקוקי, ניו מקסיקו וטקסס, מדינת הבית שלו. בוש צפוי להצביע בטקסס, ולשוב לבית הלבן בוושינגטון בשעות הערב. בוש קרא לאזרחי ארצות הברית לצאת להצביע. "המשמעות של הבחירות הללו מצטמצמת לשאלה אחת: במי אתם בוטחים שיקבל החלטות קשות? על מי אתם סומכים שיוביל את המדינה לעתיד טוב יותר?" שאל בוש את הקהל.

גם קרי דילג ממדינה למדינה. הוא ביקר בפלורידה, אוהיו, ויסקונסין ומישיגן. קרי הדגיש את חשיבות הבחירות הנוכחיות. "אלו הן הבחירות הכי חשובות של חיינו. אנו זקוקים לכם. זו התקווה של כל האומה, של כל המשפחות האמריקניות ושל העולם כולו", דברי קרי.
 

צבא של עורכי דין נקרא למערכה

 
אבל המאבק בין המועמדים לא יסתיים, ככל הנראה, הלילה: צבא של עורכי דין, בין עשרת אלפים ל-30 אלף, גויסו על ידי שתי המפלגות כדי להשקיף על ההצבעה ביום הבחירות ולמאבק המשפטי אחרי ההצבעה.

עורכי הדין הם בדרך כלל תושבים מקומיים וחברי המפלגות. המאמץ העיקרי ייעשה בשני מדינות: 8,000 משקיפים יגיעו לאוהיו, בה תקפה עדיין שיטת ההצבעה הישנה, שמשתמשת בכרטיסיות מנוקבות; כ-5,000 עורכי דין יקחו חלק בתהליך הבחירות בפלורידה, שהכריעה את הבחירות הקודמות לאחר תהליך הצבעה שנוי במחלוקת.

בוש הביע תקווה כי הכרעה ברורה תושג כבר הלילה. לדבריו, הוא לא מעוניין לראות "עולם של תביעות משפטיות אשר בולע את רצונו של הציבור".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by