בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בוש? הוא לא שילם מיסי חבר 
 
 תומכי משה לאוב מתגרים במועמד הרצל בן ארי (איתן אלחדז)   
 
איתן אלחדז

לא רק ארה"ב הולכת היום לבחירות גורליות. ההצבעה לראשות ההתנחלות קרני שומרון מלווה השמצות, חשש מהידרדרות הנוער לסמים, וכמעט אף מילה על ההתנתקות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לא רק בארה"ב נערכות היום בחירות גורליות. בשעה ש-300 מיליון אמריקנים ילכו לבחור את מנהיג העולם החופשי, ילכו 4,147 בעלי זכות הבחירה של ההתנחלות "קרני שומרון" לבחור את מועמדם לראשות המועצה, כחלק מהבחירות לעשר מועצות מקומיות שמתקיימות היום ביהודה ושומרון.

בהתנחלות המנומנמת, ששוכן באמצע הדרך בין אריאל וכפר סבא, מזמן לא סערו כך הרוחות: השרה לימור לבנת שהגיע לתמוך באחד המועמדים ספגה קללות וצעקות, מכתבי נאצה נשלחים כמעט מדי יום, סקרים אמיתיים ושקריים מתערבבים זה בזה, וגם המשטרה כבר נקראה לטפל בכמה תלונות.

בימים כתיקונם היישוב מוזכר כ"מולדת הפייגלינים". משה פייגלין, מקים את תא "מנהיגות יהודית" בליכוד, הוא אחד הדיירים המוכרים בהתנחלות. פייגלין הוא גם לא הליכודניק היחיד. כפי שנהוג לומר על המתמודדים לנשיאות ארה"ב, גם בקרני שומרון כל שלושת המתמודדים לראשות המועצה המקומית דומים בדעותיהם הפוליטיות. וכמו בארה"ב, הקו הפוליטי הדומה מעלה אל פני השטח את הבעיות האמיתיות שכואבות לתושבי ההתנחלות: הקיטוב החברתי והכלכלי בין 1,300 המשפחות, חשש מהידרדרות הנוער, ומבעיית הסמים שמתחילה להתעורר בהתנחלות, ושאלות של חלוקת התקציב.
 

"אפרטהייד בין דתיים, חילונים ועולים"

 
"תסתכל על היישוב, ותראה שלושה רבעים שלא נהנים מאותן הזכויות" אומרת סופי, פעילה במטהו של המתמודד אסי לוי. לוי הוא חבר מרכז הליכוד, ומכונה בעלונים המקומיים "גלוי הראש", משום היותו חילוני. "ישנו רובע קרני שומרון" מסבירה סופי, "שהם יעני כפר שמריהו המקומי, ונהנים מהשקעה ותמיכה, ולצידם רובעי גינות שומרון ונווה מנחם, שאנשיהם הם שואבי המים וחוטבי העצים של קרני שומרון".

"יש פה ממש אפרטייד" ממשיכה סופי. "אפילו השבטים של בני עקיבא המקומיים לא יוצאים ביחד: השבט של קרני שומרון יוצא עם החבר'ה של רמת אביב, והשבט של גינות שומרון יוצאים עם מגדל העמק".

המועצה המקומית קרני שומרון מחולקת לארבעה רובעים: רובע קרני שומרון, שהוא הוותיק ביותר ואליו הגיעו הדתיים האידואולוגים; לצידו גינות שומרון, שאליה הגיעו חילונים רבים, חלקם מרקע סוציו אוקונומי נמוך, שביקשו להתיישב בהתנחלות כדי להעלות את רמת חייהם ולחיות ביישוב קהילתי; סמוך לגינות שומרון שוכנת שכונת "נווה עליזה" שאליה עלו באופן מאורגן משפחות אנגלוסכסיות. משכונה זו, שתושביה ימנים בהרבה משאר תושבי ההתנחלות, הגיחו משה פייגלין ותנועת "זו ארצנו", שבגלגולה הנוכחי קרויה "מנהיגות יהודית". והרובע האחרון הוא "נווה מנחם", המאכלס בעיקר עולים מחבר המדינות. מחוץ להתנחלות עומדים המאחזים אלוני שילה ורמת גלעד. שמו של האחרון מוזכר לאחרונה בתקשורת כמועמד לפינוי.
 

"הש"סניק לשעבר חבר לתומכת מרצ"

במטה של הרצל בן ארי, שהוא הגדול והמושקע מכולם, ילכו הלילה לישון מאוחר. הם יודעים שהקרב צמוד. בן ארי מכהן מזה 12 שנים כיו"ר המועצה הדתית המקומית, ומתגאה בקרן צדקה שהקים לעניי המקום. הרצל גם הכין הפתעות ברשימה שלו למועצה המקומית, שבה בסך הכל תשעה מקומות: במקום השני ברשימתו מופיעה ציפי עמיר, אם חד הורית לרביעייה, ומי שידועה בהתנחלות כתומכת מרצ לשעבר. במקום השלישי הוא הציב את טוביה קולגהפט, חרש בן 28.

הרצל לא רוצה אפילו להתחיל להגיב להשמצות שמוטחות בו : טענו שהוא איש ש"ס לשעבר, שהוא ניהל ברשלנות את המועצה הדתית, והגרוע מכל – שהעז לחבור ל"אתאיסטית שכופרת בשם", כפי שהמודעות שנתלו ברחבי הישוב מתארות את ציפי עמיר.

ציפי מצהירה שהיא כבר לא מצביעה למרצ. "אני רוצה שיבחנו אותי לפי כישורי. אחרי מות בעלי גידלתי את ארבעת ילדי כמעט לבד, ובמקביל הקמתי בהתנדבות את סניף הצופים הראשון מעבר לקו הירוק. אני לא רוצה שיעשו לי הנחות בגלל שאני אשה, וכמי שבאה מתחום החינוך, אני רוצה לעזור לנוער המקומי, שהולך לאיבוד. אני רוצה שהם ייבחרו לוועדות המתאימות, ויחליטו בשביל עצמם" היא אומרת.
 
 

מספר 2 ברשימה תולה מודעות ומתאבל על בנו

אנשיו של משה לאוב (30), צעיר המתמודדים ולשעבר מנהל חברת אבטחה מקומית, תולים משעות הבוקר שלטי תעמולה. רבים משלטיו של לאוב הושחתו במהלך הקמפיין.

את תליית השלטים מוביל מספר שניים ברשימה של משה, יוסי עמר, אב שכול שבנו נרצח בפיגוע שאירע לפני כשנתיים בפיצרייה שבקניון המקומי. תמונת בנו חקוקה בעדיליון מוזהב שהוא עונד כל העת.

"עוד לא התאוששתי מרצח הבן" הוא אמר כשהוא מסיים לתלות את השלט. "מאז המקרה הפסקתי לעבוד, והמשפחה נקלעה לקשיים כלכליים". גם יוסי עמר רוצה לעזור לשפר את חזות ההתנחלות, ובעיקר לדאוג לנוער "שמשתמש בסמים, ומפעיל אלימות. אם אתה לא מאמין לי אתה יכול לבוא איתי לחורשה ותראה כמה 'באנגים' יש שם".
 

וההתנתקות ברקע

מחר, כשיתפרסמו תוצאות ההצבעה בעשר ההתנחלויות בגדה, יגאל להב לא יתרגש. להב, שרץ ברשימה עצמאית למליאת ההתנחלות, הוא המועמד הפופולארי ביותר בקרב הנוער – שלהם אין זכות הצבעה. נגד להב מתנהלת כיום חקירה בחשד לרשלנות, בעת שכיהן כיו"ר החברה הכלכלית. תחנת אוטובוס שהוא אישר את בנייתה נבנתה שלא כהלכה, התמוטטה וגרמה נכות קשה לילדה. גם ראש המועצה היוצא, אודי ליברמן, נחקר בעניין.

"הבעיה הקיומית של היישוב היא בעיית ההתנתקות" מזכיר להב. "החשוב הוא שהמקום יהיה יותר מגובש אידיאולוגית. אני חושש שבשעת מבחן עלולה לפרוץ מלחמת אחים. אנשים כבר שכחו שזו הבעיה האמיתית".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by