בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הולנד: מוסלמי רצח במאי שתקף האיסלאם 
 
 גופתו של ואן גוך בטרם פינויה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

הבמאי תיאו ואן גוך, שסרטיו האשימו את האיסלאם בשנאת נשים, נרצח על ידי אדם בעל אזרחות מרוקאית. הבמאי קיבל איומי רצח, אך התעלם מהם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
במאי שסרטיו תקפו את האיסלם נרצח היום (שלישי) על ידי מוסלמי. תיאו ואן גוך, קרוב משפחה רחוק של הצייר מן המאה ה-19 וינסנט ואן גוך, נרצח בדקירה וביריות על ידי אזרח הולנדי, המחזיק גם באזרחות מרוקנית. בחילופי אש בין המשטרה למתנקש, נפצע הרוצח ברגלו בטרם נעצר. במקום נמצא מכתב המסביר את סיבת הרצח, אך הוא טרם פורסם.

ואן גוך ערך וביים מספר סרטים, וכתב ספר, שתקפו בחריפות את האיסלאם. סרטו האחרון, "כניעות", תיאר את חייה של צעירה מוסלמית הנאלצת להנשא לאדם שאינה רוצה בו, סובלת התעללות מצידו, ולאחר מכן נאנסת על ידי קרוב משפחה. הסרט בוים בשיתוף עם פוליטיקאית הולנדית, עיאן הירסי עלי, המגדירה את עצמה כמוסלמית לשעבר.

בספר שכתב, "אללה יודע יותר", תקף ואן גוף את מורי ההלכה המוסלמים והאשים אותם בשנאת נשים. בזמן האחרון, עסק ואן גוך בביום סרט על רצח פים פורטויאן, פוליטיקאי הולנדי אנטי מוסלמי שנרצח לפני כשנתיים.

מקורביו של הבמאי אמרו כי הוא קיבל איומי רצח, אך התעלם מהם. מנהיגי הקהילה המוסלמית בהולנד, המונה כמיליון אזרחים, גינו את הרצח.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by