בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ברק לערפאת: תוך 48 שעות צה"ל יפעל בתחומי הרשות אם לא יופסקו המהומות 
 
 
חדשות נענע 

במסיבת עיתונאים שכינס ראש הממשלה הערב, רמז ברק כי במקביל בכוונתו להקים ממשלת חירום לאומית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
במסיבת עיתונאים שכינס לפני שעה קלה הציב ראש הממשלה, אהוד ברק, אולטימטום בפני יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, להפסיק את האלימות בשטחים ובתחומי הקו הירוק תוך 48 שעות, ולא - יורה לצה"ל לפעול בכל האמצעים העומדים לרשותו בשטחי הרשות הפלסטינית.
 

ערפאת אחראי

"אנחנו בפתחו של מצב חדש במדינת ישראל", פתח רה"מ את הודעתו במסיבת העיתונאים, "מתגבשת היום תמונה שאין כנראה פרטנר לשלום, והאמת הזו היא אמת כואבת - אבל זו האמת - ועלינו להתייצב בפניה בעיניים פקוחות ולהסיק ממנה את המסקנות המתחייבות".

בימים האחרונים, אמר ברק, חלה הסלמה חמורה ביחסינו עם הפלסטינים. "האחריות היא על היו"ר ערפאת ועל הרשות הפלסטינית". "ברצונו", אמר ברק על ערפאת, "הוא יכול בהוראה אחת פשוטה להפסיק את האלימות".

"אם לא נראה שינוי בדפוסי האלימות ביומיים הקרובים, נורה לצה"ל ולכוחות הביטחון לפעול בכל האמצעים שברשותם" להרגיע את השטח. "לא ניכנע לאלימות. מי שינסה אותנו בכוח - יקבל תגובה בכוח, ומיד".
 

הצד השני בחר באלימות - ויישא בתוצאות


ברק הביע אכזבה מבחירתו של ערפאת, כדבריו, ללכת בדרך האלימות ולא בדרך השלום. "הפכנו כל אבן, והיינו מוכנים לדון כמעט בכל רעיון אפשרי, כדי לבחון אם יש בצד השני נכונות ללכת בדרך השלום". ניתן להגיע להסכם, אומר ברק, אבל הצד השני, בחר באלימות והוא יישא בתוצאות.

בהתייחסו לחטיפת שלושת החיילים היום אמר ברק כי ממשלת ישראל רואה בחיזבאללה, בממשלת סוריה ובממשלת לבנון אחראיות לשלומם של החיילים. "לא נחסוך שום מאמץ משום סוג שהוא, כדי להביא במהירות את הבנים הביתה", אמר ברק.
 
 

ממשלת חירום לאומית?

ברק רמז גם על אפשרות הקמתה של ממשלת חירום לאומית. "היום זה הזמן להיערך להתמודדות לשלב ידיים ולנוע ביחד, ביחד, אל המבחנים שלפנינו".

בתשובה לשאלות הכתבים על אפשרות הקמתה של ממשלה כזו, אמר ברק: "נדרשת אחדות רחבה של עשייה ושל נשיאה באחריות בעם כולו וממשלה רחבה ככל האפשר היא התשובה הנכונה לאתגר הזה".


רוצים לדבר על זה? בואו לפורום אקטואליה בנענע
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by