בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שיא מצביעים בבחירות בארה"ב 
 
 המדינות ``המתנדנדות`` יכריעו את הבחירות. בדרך לקלפי בפלורידה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

תורים ארוכים משתרכים בקלפיות בדרך להצבעה לנשיאות. פרשנים: האחוז הגבוה של המצביעים יסייע לניצחונו של קרי. בוש: אני מאמין בניצחוני

 
 
 
 
 
 
 
 
 
התורים בדרך לקלפיות ברחבי ארצות הברית ארוכים היום (רביעי) יותר מכלמערכת בחירות קודמת במדינה. אזרחי המדינה בדרך להכרעה: האם לתת לנשיא ארצות הברית, ג'ורג' בוש, כהונה נוספת של 4 שנים או לבחור במועמד הדמוקרטי, ג'ון קרי, לנשיאות.

פרשנים אמריקנים מעריכים כי אחוזי ההצבעה הגבוהים תורמים לניצחונו של קרי. המצביעים החדשים, רובם צעירים, נשים, שחורים ומיעוטים מזוהים בדרך כלל עם הדמוקרטים. רובם של הצעירים חוששים כי הצבעה לבוש תוביל בסופו של דבר להמשך המלחמה בעיראק ולגיוסם לצבא.

בוש הכריז לאחר שהצביע בטקסס כי הוא מאמין בניצחונו וכי הוא בוטח בשיפוט העם. הוא הביע תקווה כי תוצאות הבחירות התבררו כבר מחר בבוקר. קרי החליט להצביע בבוסטון שבמסצ'וסטס.

בית המשפט הפדרלי לערעורים קיבל היום את ערעור הרפובליקנים, והרשה להם להציב נציגים מטעמם בקלפיות שבמדינת אוהיו. הדמוקרטים התנגדו. הרפובליקנים טוענים כי במדינה נרשמו בהצבעות קודמות מצביעים רבים שכלל אינם קיימים או שאינם גרים במדינה, ולכן דרשו הקפדה על תהליכי ההצבעה.

המדינות שעדיין "מתנדנדות" הן פלורידה, פנסילבניה ואוהיו והן למעשה יכריעו את ניצחונו של אחד מהמתמודדים. תוצאות הסקרים שבוצעו באותן במדינות עדיין לא הצליחו להוכיח הפרש כלשהו לטובת אחד המועמדים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by