בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אילינוי בחרה בדמוקרט שחור לסנאט 
 
 אובאמה עם משפחתו, חוגגים (רויטרס)   
 
חדשות נענע

ברק אובאמה, בן 43, יהיה האפרו-אמריקני היחיד בסנאט, והשלישי בלבד מאז ביטול העבדות. הרפובליקנים חיזקו כוחם בבתי הנבחרים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בצל הבחירות לנשיאות ארצות הברית התקיימו הלילה (רביעי) גם הבחירות לבית הנבחרים והסנאט. בין הסנאטורים החדשים, בחרה מדינת אילינוי את ברק אובאמה, בן 43, הדמוקרט. אובאמה יהיה האפרו-אמריקני היחיד בסנאט הנוכחי והשלישי בלבד מאז בוטלה העבדות.

אובאמה, עורך דין במקצועו, יהיה השחור הראשון שייצג את מדינת אילינוי. הוא בן לאפריקני, שנולד בקניה, ולאישה לבנה מקנזס, גדל בהוואי ואינדונזיה, ולמד באוניברסטות הרווארד וקולומביה. אובאמה הביס את מתחרהו הרפובליקני בפער של 30-70. לאחר פרסום תוצאות המדגם הוא הופיע בשיקאגו, וקרא "תודה אילינוי! הקרב רק החל". "נבטיח צדק בסיסי לעם האמריקני", אמר, "אנחנו מאמינים בממשל צודק והוגן".

בתוך כך, רשת סי.אן.אן צופה שהרפובליקנים יחזקו את כוחם בסנאט האמריקני, ויזכו במושבים שהיו עד כה דמוקרטיים במדינות ג'ורג'יה, דרום קרולינה, צפון קרולינה ולואיזיאנה. לפי ההערכה, הרפובליקנים יזכו ב-55 מושבים בסנאט והדמוקרטים יזכו ב-44 מושבים.

המפלגה הרפובליקנית צפויה לשמר את כוחה גם בבית הנבחרים. תהיה זו הכהונה השישית ברציפות שבית הנבחרים נשלט על ידי המפלגה הרפובליקנית. לפי הערכת רשת סי.אן.אן. הרפובליקנים יזכו בלפחות 225 מושבים בבית הנבחרים, מול 196 מושבים לדמוקרטים. כל 435 מושבי הבית עומדים הפעם על הכף.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by