בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בוש - 254, קרי - 252 
 
 ארצות הברית עדיין מחכה (אילוסטרציה)   
 
חדשות נענע

כל התוצאות: כך מתקדם בוש לקראת קו 270 האלקטורים שיבטיח את נצחונו בבחירות לנשיאות ארצות הברית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המירוץ לנשיאות ארצות הברית נראה היום (רביעי) צמוד במיוחד. על פי תוצאות אמת חלקיות ומדגמים של רשתות הטלוויזיה האמריקניות, נשיא ארצות הברית, ג'ורג' בוש, מוביל כעת על המועמד הדמוקרטי, ג'ון קרי. בוש מחזיק ב-269 אלקטורים, וקרי מחזיק ב-252 אלקטורים בלבד. בכדי לזכות בבחירות יש להגיע ל-270 אלקטורים.

להסבר על שיטת האלקטורים בבחירות בארצות הברית

עם זאת, הבחירות טרם הוכרעו. תוצאות הבחירות במדינת אוהיו, השולחת 20 אלקטורים להצביע, עדיין לא הגיעו. 98 אחוזים מהקולות במדינה כבר נספרו, ומסתמן כי 51 אחוזים מהבוחרים הצביעו לבוש ו-49 אחוזים הצביעו לקרי.

מצד שני, ספירת 250 אלף מקולות הבוחרים במדינה הושהתה, והפער בין בוש לקרי עומד על פחות מ-100 אלף קולות. סגנו של קרי, ג'ון אדוארדס, כבר רמז בנאום שנשא מוקדם יותר כי הדמוקרטים מתכוונים להיאבק על כל קול, ויתכן כי ההכרעה תעבור לבית המשפט. אם קרי יזכה ב-269 אלקטורים, תעבור ההכרעה בינו לבין בוש לבית הנבחרים, הצפוי לבחור בבוש.

כמו כן, טרם נספרו כל הקולות במדינת איווה ובניו מקסיקו. על פי התוצאות החלקיות שהגיעו, בניו מקסיקו, השולחת 5 אלקטורים, ובאיווה, השולחת שבעה, יש יתרון קל לבוש.
 

התפלגות המדינות

 
לפי הסקרים ותוצאות האמת שהחלו להגיע, ההצבעה בבחירות לנשיאות בארצות הברית התפלגה כצפוי, כאשר בוש זכה במדינות מרכז ודרום ארצות הברית וקרי זכה במדינות הצפון-מערביות והחוף המזרחי.

ג'ורג' בוש:
אוקלהומה, איידהו, אינדיאנה, אלבמה, אריזונה, ארקנסו, ג'ורג'יה, קנזס, קנטקי, מיסיסיפי, מיזורי, מונטנה, נברסקה, צפון קרולינה, דרום קרולינה, צפון דקוטה, דרום דקוטה, טנסי, טקסס, יוטה, וירג'יניה, מערב וירג'יניה, וויומינג, אלסקה, פלורידה ונבאדה.
למידע על בוש

ג'ון קרי:
קונטיקט, דלוור, מחוז קולומביה, אילינוי, מרילנד, מסצ'וסטס, ניו ג'רסי, ניו יורק, פנסילבניה, רוד איילנד, וורמונט, וושינגטון, ניו המפשייר, מינסוטה, מישיגן, הוואי וויסקונסין.
למידע על קרי
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by