בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לפיד: אפגין עם ניצולי שואה ליד סניפי לאומי 
 
 הבנק נוקט בכל תרגיל אפשרי. לפיד (לעמ - עמוס בן גרשון)   
 
חדשות נענע

בנק לאומי מעכב פרסום דו"ח לפיו הבנקים מחזיקים בכמיליארד שקלים מכספי ניצולי שואה. לפיד: לאומי הבנק האחרון בעולם שמסרב לשלם לניצולים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר המשפטים, יוסף לפיד, כינה אתמול (שלישי) את בנק לאומי "הבנק האחרון בעולם שמסרב לשלם כספים לניצולי שואה". לפיד טען כי הבנק נוקט כל תרגיל אפשרי בכדי להשהות את השבת הכספים לניצולים.

לפיד דיבר אתמול בתכנית "לונדון וקירשנבאום" בערוץ 10. לפיד איים כי הוא מתכוון להפגיש בראש קבוצת ניצולי שואה מול סניפי בנק לאומי בישראל ובארצות הברית, כשהם עוטים טלאי צהוב. זאת אם הבנק ימשיך לסרב לקבל את ממצאי הדו"ח. בא-כח הבנק, עו"ד רם כספי, אמר בתגובה כי הבנק אינו מוכן לקבל ממצאים המבוססים על עקרונות שיערוך רטרוספקטיביים.

בנק לאומי, יחד עם בנקים נוספים, מנהלים מאבק כנגד ממצאי דו"ח שקבע כי הם מחזיקים בחמשת אלפים חשבונות בנק "רדומים" של אנשים שנספו בשואה, ובהם ישנם כמיליארד שקלים. הבנקים מסתייגים מהממצאים, ובשל כך מתעכב פרסום הדו"ח כבר שנה וחצי. הדו"ח הוכן עבור ועדת חקירה פרלמנטרית לאיתור והשבת נכסי קורבנות השואה, שבראשה עומדת ח"כ קולט אביטל.

אתמול דווח ב"הארץ" כי הכנסת החליטה להיעתר לדרישת בנק לאומי, ולערוך לו שימוע נוסף לפני שיתפרסם דו"ח הבדיקה. זאת כאשר במהלך השנה האחרונה נפגשו הבנקים ארבע פעמים לפחות עם חברי הוועדה ויועציה, והשמיעו את טענותיהם.

נציגי ארגון ניצולי שואה בישראל קראו להחרים את בנק לאומי ובנקים אחרים שמעכבים את פרסום הדו"ח. אתמול נערכה ישיבת הוועד המנהל של ארגוני ניצולי השואה בישראל. "לא יעלה על הדעת שדווקא בישראל לא יענו לדרישה להשיב את כספי הנספים בשואה. מצער מאד שחלק הבנקים הערימו קשיים על עבודת הוועדה וגרמו להתארכות של שנים בחקירה כאשר ניצולי שואה מתים יום יום", אמר יו"ר מרכז הארגונים של ניצולי השואה בישראל, נח פלוג.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by