בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ברק: סוריה ולבנון אחראיות לגורל החיילים החטופים  
 
 
חדשות נענע 

במסיבת עיתונאים שכינס בגבול הצפון, סירב ראש הממשלה להתייחס למה שידוע על גורל החיילים החטופים, אך חזר ואישר שפניו לממשלת חירום לאומית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה ושר הביטחון, אהוד ברק, מטיל את האחריות לגורל שלושת החיילים החטופים - עדי אביטן, עומר סועאד ואברהם בנימין - על ממשלת סוריה וממשלת לבנון.
 
במסיבת עיתונאים שכינס ראש הממשלה לפני דקות ספורות בגבול הצפון אמר אהוד ברק כי ישראל רואה
בארגון החיזבאללה אחראי לביצוע חטיפת החיילים, אך קודם כל רואה בממשלת סוריה וממשלת לבנון אחראיות לכך, שהחטופים יישמרו בריאים ושלמים ושיוחזרו הביתה במהרה.
 

סוריה - הכתובת העליונה

"סוריה היא גורם הכוח הקובע בלבנון, ואנחנו רואים בה את הכתובת העליונה למניעת פעולות עוינות נגד ישראל מתוך גבול לבנון או ליוזמות שמקורן בלבנון", אמר ברק.

ברק הבהיר כי ישראל תעשה "כל מה שניתן כדי להחזיר את הבנים בשלום ובמהירות הביתה".

 
 

מסרב לדבר על גורל החטופים

ראש הממשלה סירב להשיב לשאלות הכתבים בדבר גורל שלושת החיילים שנחטפו אמש (שבת) בידי ארגון החיזבאללה. "אני חושב לא יהיה נכון למסור פרטים נוספים מעבר למה שכבר ידוע". "המורכבות של השיקולים סביב הטיפול בחטיפה מחייבת, או מכתיבה, שנדבר מעט, בעיקר אל מול פני המצלמה". דברי ברק.

 

'נדע מה לעשות' בשטחי הרשות


בהתייחס לאולטימטום שהציב אמש ליו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת - לפיו אם עד מוצאי יום כיפור לא תחול רגיעה בשטח, צה"ל יפעל בתוך שטחי הרשות - אמר ברק: "אנחנו נמצאים עדיין בתוך פעולה מקיפה מאוד להביא להפסקת האלימות ביש"ע ולהחזרת הסדר על כנו בתוך ישראל, על רקע האירועים של השבועיים האחרונים, ואני איני יכול אלא לחזור ולומר את מה שאמרתי אתמול בערב: אם לא נראה ביומיים - נראה בכך החלטה מכוונת של הרש"פ והיו"ר ערפאת להפסיק את המו"מ ונורה לגורמי הביטחון ולצה"ל לפעול בכל האמצעים להפסקת האלימות".
 
ברק לא הסכים לפרט אילו פעולות צבאיות יינקטו על ידי צה"ל וכוחות הביטחון בשטחי הרשות. "אנחנו נדע מה לעשות. אנחנו לא מודיעים מראש על שום סוג של פעילות ועל שום סוג של פעולה".

בתשובה לשאלות הכתבים, לגבי הקמתה האפשרית של ממשלת חירום לאומית, אמר ברק, כי העובדה, שמסתמן שאין פרטנר לשלום בצד הפלסטיני, מחייבת את הרחבת הממשלה.

רוצים לדבר על זה? בואו לפורום אקטואליה בנענע
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by