בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ישראל בכוננות ארבה 
 
 להקות ארבה פשטו כבר על קפריסין (רויטרס)   
 
חדשות נענע

ארבה מדברי פשט היום על איזורי פלמחים, תל אביב וחולון. בשירותים להגנת הצומח ערוכים ב"כוננות ארבה". יחידות מיוחדות ישמידו החרק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חרקי ארבה המדבר פשטו על איזורי פלמחים, חולון ותל אביב, כך דווח היום (רביעי) ב"הארץ". ביחידת השירותים להגנת הצומח, של משרד החקלאות, מאשרים את התופעה אולם אומרים כי מדובר בעשרות או מאות בודדות של פריטים ולא בלהקות גדולות. מחר ייצאו הפקחים לבדוק את הנזק.

מיליונים של ארבה המדבר פשטו ביום שני על קפריסין והבילו מאות חקלאים שניסו להגן את היבול שלהם. בכיר המשרד החקלאות הקפריסאי אמר כי "יש אלפים מהם. ראיתי סצינות כאלו בעבר רק בטלוויזיה". ככל הנראה, להקות הארבה הגיעו בעזרת הרוחות מצפון אפריקה, בשל מזג אוויר חם מהרגיל וכמה מקרים של ממטרים כבדים.

שר החקלאות, ישראל כץ, הכריז אתמול על "נוהל מלחמה בארבה" והכניס לכוננות "חוליות ארבה" המאומנות לאתר את הלהקות ולהשמידן מייד. האחראי על הדברת מזיקים במשרד החקלאות, ד"ר צבי קליין, אמר ל-ynet כי "אנחנו מחזיקים צוותים שמאומנים כל השנה. הם מתאמנים, יוצאים לשטח, עוקבים אחרי כיווני ההתפשטות ותנועות הארבה ויודעים היכן יש צורך לרסס. מאז מכת הארבה בשנות ה-50' למדנו כיצד להתכונן לו".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by