בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ערפאת נמצא במצב של מוות קליני  
 
 הכניסה לבית החולים ``פרסי`` בפאריס (רויטרס)   
 
חדשות נענע

הפלסטינים הכחישו הידיעות על מותו של ערפאת. מקורות בביה"ח בצרפת: מצבו אנוש, אך הוא עדיין חי. ערפאת נמצא בתרדמת והוא מונשם באופן מלאכותי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
דובר בית החולים, כריסטיאן אסטריפו (רויטרס)
 דובר בית החולים, כריסטיאן אסטריפו (רויטרס)   
יושב ראש הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, נמצא על סף מוות, אך טרם מת. כך הודיע הערב (חמישי) דובר בית החולים הצבאי "פרסי" בפאריס, צרפת. הדברים נאמרו בתגובה לדיווחים שנשמעו במספר כלי תקשורת ערביים, לפיהם ערפאת מת היום במיטתו בבית החולים.

לפי רופאיו האישיים, ערפאת נכנס לתרדמת ומצבו אנוש. ערפאת נמצא במצב של מוות קליני והוא מונשם באופן מלאכותי. מצבו מוסיף ומידרדר, אך אינו מוגדר מוות מוחי. על פי אחד הדיווחים, הרופאים אינם מנתקים אותו ממכונות ההנשמה כדי לאפשר לרשות הפלסטינית להיערך למותו.

ראש הממשלה הפלסטיני אבו עלא ושר ההסברה הפלסטיני סאיב עריקאת מסרו: "מצבו של ערפאת אנוש, אך הוא בין החיים. אנחנו מציעים לתקשורת לא להיכנס לספקולציות". אבו עלא אמר כי מאוחר יותר הערב תימסר הצהרה רשמית מפי נציגת אש"ף בפאריס, לילה שהיד.

סמוך לשעה 18:00 הודיעו "רדיו מונטה קרלו" הערבי המשדר מלונדון ואתר החדשות הצרפתי "לינפומאסיון" (l'information) כי ערפאת מת היום במיטתו בצרפת. לפי דיווחיהם, ערפאת מת לפני מספר שעות, והידיעה על מותו עוכבה במכוון, על מנת לתת לפלסטינית שהות להיערך למצב הפוליטי החדש.

ישיבת חירום במוקטעה

ראשי מנגנוני הביטחון הפלסטינים התכנסו הערב לדיון חירום במוקטעה. ראש הממלשה הפלסטיני, אבו עלא, אמר בסיום הישיבה: "ערפאת בטיפול. אין שיפור במצבו וגם אין הידרדרות. אנו עוקבים אחרי מצבו של ערפאת, שהוא פחות או יותר יציב. הוא מטופל היטב על ידי הרופאים הצרפתים וזקוק לטיפול נוסף"

אבו עלא ייצא, יחד עם שר החוץ הפלסטיני נביל שעת`, לרצועת עזה. מטרת הנסיעה היא להבטיח תיאום מלא בין הגדה לבין הרצועה.

נשיא צרפת, ז'ק שיראק, ביקר את ערפאת מוקדם יותר בבית החולים. יועצו של ערפאת, מוחמד ראשיד, אמר שבעת הביקור ערפאת היה "בחיים והוא חייך אל שיראק והחזיק את ידו". שיראק הביע תקווה להחלמתו של ערפאת.
 

ערפאת היה שרוי בתרדמת במהלך רוב היום

בשעות הערב המוקדמות גם המכחישים הנחושים ביותר ברשות הודו שחלה הדרדרות חמורה ביותר במצבו של יו"ר הרשות יאסר ערפאת: יועצו של היו"ר, נביל אבו רודיינה, שבמהלך כל היום התעקש שערפאת אינו בתרדמת, הודה לבסוף שהיו"ר במצב קשה. ערפאת עבר בשעות האחרונות סריקת מוח ומוקדם יותר דווח שהוא עבר דיקור מותני. גורמים רפואיים העריכו שהדברים מעיד על כך שחלה החמרה רצינית במצבו הרפואי.

ההחמרה במצבו הרפואי של ערפאת חלה הלילה. לפי דיווחים שונים, מאז הלילה ערפאת נע בין הכרה והעדר הכרה וגורם אחד אף מסר שערפאת נתון בתרדמת ולא שב להכרה מאז ליל אמש. כמו כן דווח שעיניו של ערפאת היו פקוחות, אך הוא לא הגיב לגירויים.

אחר הצהריים אמורה הייתה להתקיים בבית החולים בפאריס מסיבת עיתונאים על מצבו הבריאותי של ערפאת ואולם זו נדחתה למועד בלתי ידוע. לא נמסרה הסיבה לדחיית מסיבת העיתונאים. עיתונאים בינלאומיים רביםצבאו מאז שעות הבוקר על דלתות בית החולים כדי לברר מה מצבו של יו"ר הרשות הפלסטינית.
 

היערכות בישראל

דמותו של ערפאת על גדר ההפרדה ליד אבו דיס (רויטרס)
 דמותו של ערפאת על גדר ההפרדה ליד אבו דיס (רויטרס)   
ראש הממשלה, אריאל שרון, הנחה את שרי הממשלה, שלא להתבטא בעניין יורשו האפשרי של ערפאת ולהימנע מהשמעת הערכות אישיות בנושא. בד בבד גיבש צוות, בראשותו של מזכיר הממשלה, ישראל מיימון, את קווי ההסברה של ישראל נוכח המצב החדש. נקבע כי ישראל לא תתערב כלל בשאלה מי יהיה היורש של ערפאת, ולא תהיה כל סטייה מלוחות הזמנים של תוכנית ההינתקות.

לעת עתה בוחר שרון שלא להגיב לידיעות על מצבו של ערפאת. לדבריו של שרון, "ישנן הודעות סותרות בעניין הזה, ואני נתתי הנחייה לשרי הממשלה שכל עוד לא תהיה הודעה רשמית אנחנו לא נעסוק בסוגיה הזו".

גם מערכת הביטחון נערכת לאפשרות כי ערפאת ימות. עם קבלת הודעה רשמית תועלה רמת הכוננות בכל רחבי הארץ. בלשכת שר הביטחון מתקיימות הערכות מצב לאפשרות שערפאת ימות. אחד החששות העיקריים היא מאפשרות של מהומות בהר הבית מחר, יום השישי האחרון של הרמדאן. גם שירות בתי הסוהר העלה את הכוננות בכל בתי הכלא הביטחוניים ברחבי הארץ.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by