בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
גדוד החטופים - גדוד של שערוריות סדרתיות 

גדוד החטופים - גדוד של שערוריות סדרתיות

 
 
נתי קיי זילברמן

המדובר בגדוד שחייליו בזזו את ציודם של חללי אסון המסוקים, בגדוד שבו נרצח חייל בידי חברו בגלל שימוש בטלפון, בגדוד שבו רבים מחייליו נחקרו בחשד לשימוש בסמים - וזו רק רשימה חלקית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אין זו הפעם הראשונה בה עולה גדוד ההנדסה של פיקוד המרכז לכותרות, ושלא בטובתו. בשנים האחרונות היו מעורבים חיילי הגדוד ההנדסה בשורה של מעשים, אירועים ותקלות מבצעיות חמורות המעלים את השאלה - האם חטיפת שלושת החיילים בעת סיור בט"ש שגרתי אינו אלא עוד חוליה בשרשרת הכשלונות הגדודית.
 
בפברואר 97`, בעת שחיילי הגדוד היו מוצבים לאורך גבול לבנון קיבלה אחת הפלוגות בגדוד את ההודעה הראשונה על תאונת המסוקים מעל מושב שאר ישוב וחייליה הוזנקו לסייע בחילוץ הנפגעים. זמן קצר לאחר כן התברר כי תחת לסייע בחילוץ בזזו לפחות חלק מחיילי הגדוד את ציודם הצבאי של החללים ואף התפארו בכך מאוחר יותר בפני חבריהם.
 

1997

ביוני אותה שנה ארב סמל מבצעים בגדוד לחייל אלפרד כהן ורצח אותו בצרור יריות לאחר שבין השניים פרץ ויכוח על שימוש בטלפון הגדודי.

באותו קיץ, זמן קצר לאחר שבלבנון נספו מספר חיילי צה"ל בשריפה גדולה שפרצה בגזרה המזרחית, התאמנו חיילי היחידה ברמת הגולן. למרות לקחי השרפה שאירעה ימים ספורים קודם לכן, לא הקפידו החיילים על הוראות הבטיחות וגרמו לשריפה גדולה בה הושמד ציוד צבאי יקר וכן נשרפו כמה טורבינות חשמל הפועלות בצפון הרמה.
 
 

1998


שנה לאחר מכן, בקיץ 98`, נחקרו ונעצרו רבים מחיילי הגדוד לאחר שבחקירת מצ"ח ממושכת וסמויה שהתנהלה בגדוד התברר כי נהגו להשתמש באופן קבוע בסמים.
 

2000

השבוע נחטפו שלושה מחיילי הגדוד בידי החיזבאללה ובתחקיר שערך עד כה צה"ל לא ברור מדוע נמצאו החיילים במקום שבו נחטפו, למרות שעל פי הנהלים והפקודות לא היו אמורים כלל להימצא במקום.

בעת חשיפת פרשת ביזת ציוד הלחימה של חללי אסון המסוקים לא חסכו בצה"ל בניסיונות לטייח את הפרשה. ייתכן שלו היו נותנים בצה"ל כבר אז את הדעת לנורות האזהרה המהבהבות לגבי המתרחש בגדוד, לא היתה היום לחיזבאללה סיבה למסיבה.

רוצים לדבר על זה? בואו לפורום אקטואליה בנענע
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by