בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
העליון דחה עתירתה של פחימה נגד המעצר המנהלי 
 
 ``עלולה להיות מעורבת בפעילות טרור`` פחימה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

השופטת איילה פרוקצ'יה דחתה גם את בקשתה של פעילת השמאל טלי פחימה לפרסם את המידע המסווג שעל פיו נעצרה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שופטת בית משפט העליון, איילה פרוקצ'יה, דחתה היום (חמישי) את העתירה שהגישה פעילת השמאל טלי פחימה נגד החזקתה במעצר מנהלי ואת בקשתה לפרסם את החומר המודיעיני המסווג על פיו היא מוחזקת במעצר. פרוקצ'יה כתבה בפסיקתה כי "באתי לכלל מסקנה שמעצרה המינהלי של פחימה במתקן כליאה לתקופה המבוקשת הינו בלתי נמנע. הראיות נגדה מצביעות על סכנה מוחשית, מיידית וישירה ואילו תשוחרר היא עלולה, במידת ודאות קרובה, להיות מעורבת בפעילות הנושאת אופי של טרור אלים כלפי יעדים ישראלים ואזרחים ישראלים".

פרוקצ'יה קבעה עוד כי "חומר הראיות שהוצג בפניי הוא קשה וחמור ביותר. הוא מבוסס על מקורות ישירים ואמינים. הוא עדכני בטיבו... ומשקף הקצנה חמורה של הסכנה הנשקפת מהמערערת ומעיד בבירור על קיום סכנה ממשית וקרובה למימוש כוונותיה, אם תוצא ממשמורת".

פחימה נעצרה בספטמבר למצער מנהלי בן ארבעה חודשים בעקבות קשריה עם מפקד גדודי חללי אל אקצה בג'נין, זאכרייה זוביידי וביקורים שערכה בג'נין. שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב שאישר את צו המעצר קבע כי מהמידע המודיעני שנאסף נגדה עולה כי "פחימה נחושה בדעתה לבצע פיגוע טרור נגד מטרות ישראליות ולהשיג אמצעי לחימה מפעילי טרור פלסטינים".

בעתירתה לבית המשט העליון טענה פחימה כי ביקוריה בג'נין היו לצרכים חברתיים והומניטריים וכי הטענות לפיהן היא מתכננת פיגועים בישראל אינן רציניות כיוון שהיא ומשפחתה ישראלים. כמו כן דרשה פחימה לפרסם את המידע המסווג שבגינוי היא מוחזקת, כיוון שהסתרת המידע פוגעת בזכויותיה הבסיסיות ולא מאפשרת ניהול קו הגנה משפטי.

בנוגע לדרישה לפרסם את המידע המודיעיני, כתבה היום השופטת פרוקצ'יה כי, "לדאבון לב, וחרף הקושי הכרוך בכך לניהול הגנתה של המערערת, לא מצאתי כי ניתן לעשות כן בנסיבות עניין זה. סיווגו של החומר שהוצג בפניי כחסוי הוא סיווג מוצדק וענייני ואין מוצא אחר אלא להותיר את כולו תחת מעטה של סודיות". כמו כן קבעה פרוקצ'יה כי פחימה לא תוחזק במעצר בית, אפשרות שעלתה לאחרונה, כיוון שבמצב כזה משפחתה של פחימה תצטרך לממן את הוצאות החזקתה במעצר בית, דבר שהמשפחה לא תוכל להרשות לעצמה מבחינה כלכלית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by