בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נער ישראלי נמלט לרמאללה; בישראל אדישים 
 
 האב (בתמונה): הוא בטוח שם. משרד הרווחה: למשפחה סיפור קשה (תצלום: נילי בסן)   
 
אבירם זינו

הנער, בן 16 מירושלים, נמלט מפנימיה ומסתתר אצל ידידים פלסטינים של אביו. טוען: טוב לי פה. משרד הרווחה: למשפחת הילד סיפור קשה. צה"ל: הנושא בטיפול המשטרה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בצה"ל שוקלים לפנות לרשות הפלסטינית בבקשה להחזיר לישראל את י', ישראלי-יהודי בן 16, שנמלט לפני שלושה ימים לשטחי הרשות, ומסתתר בשכונת אל בירה ברמאללה. הנער הגיע לרמאללה בעידודו של אביו, שנמצא בסכסוך ממושך עם רשויות המדינה ומיודד עם גורמים ברשות הפלסטינית.

לפני שלושה ימים ברח י' מפנימיית "בית אפל" שבמרכז הארץ. הוא התגורר בפנימיה לאחר שמשרד הרווחה הוציאו אותו מחזקתם של הוריו. בשיחה ממקום מחבואו בשכונת אל בירה אמר י' לחדשות נענע: "טוב לי ברמאללה ואני לא רוצה לחזור. אני מפחד שאם אחזור לישראל יקחו אותי שוב מההורים שלי". אביו הוסיף: "שלחתי אותו לשם כדי שלא יקחו אותו. אני מרגיש יותר בטוח ברשות הפלסטינית מאשר בישראל".

חמישה ימים לפני בריחתו של י' מ"בית אפל" ברחה אחותו בת ה-19 מפנימיית "מעון מסילה". אחיו הצעיר, שגם הוא הוצא מחזקת הוריו, נמצא אצל משפחתו האומנת ואין חשש שיברח.

האב, תושב ירושלים, נכלא בעבר למשך שנתיים בגין חטיפת ילדיו לרמאללה. הוא התגורר שם עם משפחתו במשך כשנה, בעקבות סכסוך עם משרד הרווחה שביקש להוציא את ילדיו מחזקתו.

ממשרד הרווחה נמסר: "זו עוד מניפולציה של אביו של הילד, אנחנו עושים הכול כדי לעזור לילדים אבל לצערי ההורים שלהם רק גורמים נזק ולא מוכנים לשתף פעולה". דובר משרד הרווחה נחום עידו הדגיש כי "הסיפור של המשפחה הוא הקשה ביותר שיש לנו לאורך השנים".

גורם בכיר במשטרה מסר לחדשות נענע כי "ההנחיה כרגע היא לטפל באירוע כבאירוע של נעדר. עד כה לא אותר מיקומו של הילד ונעשים מאמצים כדי לאתר אותו". מצה"ל נמסר כי נעשתה פניה למנהלת התיאום והקישור, וכי בשלב זה הנושא בטיפול משטרת ישראל.

מפנימיית "בית אפל" נמסר כי הם מצפים לשובו של הנער י', מאחר והוא פנה לפקידת הסעד של מחוז ירושלים, מרים בן עטר, ולדברי הנהלת הפנימייה, י' הבטיח לה כי ישוב לישראל בתוך יומיים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by