בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
היערכות ביטחונית לאפשרות שערפאת ימות 
 
 ילד ברמאללה מצייר את דיוקנו של ערפאת (רויטרס)   
 
חדשות נענע

עם קבלת הודעה רשמית תועלה רמת הכוננות. בלשכת שר הביטחון מתקיימות הערכות מצב. חשש למהומות בתפילות יום השישי ובבתי הכלא הבטחוניים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מערכת הביטחון נערכת הערב (חמישי) לאפשרות כי יושב ראש הרשות הפלסטינית. יאסר ערפאת, ימות. עם קבלת הודעה רשמית תועלה רמת הכוננות בכל רחבי הארץ.

במערכת הביטחון מעריכים כי לאחר קבלת ההודעה הרשמית על מותו של ערפאת יערכו הפלסטינים לצעדות גדולות. המשטרה גיבשה תוכניות מגירה לאפשרות כי ערפאת ימות. בין היתר נבחנה האפשרות של הפרות סדר בתוך תחומי הקו הירוק.

אחד החששות העיקריים היא מאפשרות של מהומות בהר הבית מחר, יום השישי האחרון של הרמדאן. כתוצאה, שר הביטחון, שאול מופז, הורה לראשי מערכת הביטחון להתיר רק למתפללים בגילאי 50 ומעלה להיכנס לתפילות בהר הבית.

בתפילות ימי השישי שנערכו בחודש האחרון לא הגבילה ישראל את גיל המתפללים בהר הבית. עם זאת, בעקבות שינוי הנסיבות, התקיימה הערב הערכת מצב מחודשת וסוגיה זו נבחנה מחדש.

גם שירות בתי הסוהר העלה את הכוננות בכל בתי הכלא הביטחוניים ברחבי הארץ. זאת מחשש למהומות לאחר ההודעה על מותו של ערפאת.

צוות מטעם הממשלה מגבש בשעה זו את קווי ההסברה של ישראל למקרה שערפאת ימות. ישראל לא תתערב בבחירת יורשו של לערפאת, ותנהג בגמישות בפניות של אישים המבקשים להגיע להלוויה.

דובר בית החולים הצבאי "פרסי" בפאריס, הודיע הערב כי יאסר ערפאת נמצא על סף מוות. הדברים נאמרו בתגובה לדיווחים שנשמעו במספר כלי תקשורת ערביים, לפיהם ערפאת מת היום במיטתו בבית החולים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by