בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
היכן ייקבר ערפאת? 
 
 לפי הדיווחים, ערפאת נצא במצב של מוות קליני (רויטרס)   
 
חדשות נענע

שאלת מקום קבורתו של הראיס עולה שוב עקב הדיווחים על הידרדרות במצבו. גורמים מדיניים: בקשה לקבור את ערפאת בירושלים תידחה על הסף

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שאלת מקום קבורתו של יושב ראש הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, עולה שוב הערב (חמשי) עקב הדיווחים על הידרדרות נוספת במצבו. גורמים מדיניים שבו והדגישו כי כל בקשה לקבור את ערפאת בירושלים תידחה על הסף. עם זאת, בקשות אחרות "ייבחנו לגופן".

ראש הממשלה, אריאל שרון, אמר לאחרונה כי ישראל לא תאפשר לקבור את ערפאת בירושלים: "כל עוד אני כאן הוא לא ייקבר בירושלים. אני מציע כלל לא לדבר על הנושא", אמר שרון. גם ועד רבני יש"ע מתנגד לקבורת ערפאת בירושלים. בהודעה שפרסמו הרבנים נכתב: "קיים איסור תורה לקבור כל אדם על הר הבית, מקום המקדש, וקל וחומר את רב המרצחים, יאסר ערפאת, שאחראי ישירות לרציחתם של אלפי יהודים".

אחת ההמלצות שהתקבלו בלשכת שרון היא לאפשר את קבורתו של ערפאת רק ברצועת עזה, ולא בגדה המערבית. גורמים מדיניים בירושלים מסרו כי יתכן שערפאת ייקבר בעזה, יחד עם בני משפחתו.

אפשרות נוספת שעולה בשעות האחרונות היא לקבור את ערפאת במצרים או בירדן. לפי שעה, טרם התקבלה החלטה סופית בנושא.
 

מי יגיע ללוויה?

 
שאלה נוספת שעולה עקב מצבו של ערפאת היא אלו מנהיגים יגיעו ללוויה. משרד החוץ נערך לאפשרות שעם מותו של ערפאת יגיעו בקשות רבות ממנהיגים להגיע ללוויה. בין היתר, צפויים לבקש להגיע ללוויה מנהיגי מדינות ערביות שאינן נמצאות בקשרים דיפלומטים עם ישראל, כמו שליט לוב, מועמר קדאפי.

גורמים במשרד החוץ מעריכים כי מנהיגים כמו נשיא איראן, מוחמד חתאמי, או נשיא סוריה, בשאר אסד, לא יגיעו להלוויה. עם זאת, מנהיגים אחרים כמו נשיא מצרים, חוסני מובארק, ועבדאללה מלך ירדן, צפויים להגיע. על פי הערכות, חלק מהמנהיגים יגיעו לשטחים דרך ירדן או דרך שדה התעופה של ישראל.

כלי התקשורת האמריקנים דיווחו כי בכירים בממשל בוש לא יגיעו להלוויה. עם זאת, נשיא ארצות הברית לשעבר, ג'ימי קרטר, הביע נכונות להגיע להלווייה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by