בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מצבו של ערפאת נותר ללא שינוי 
 
 סוהא ויאסר ערפאת בימים יציבים יותר (רויטרס)   
 
חדשות נענע וכתב נענע בשטחים

כך מסר דובר בית החולים בצרפת. סוהא ערפאת מסרבת לנתק את בעלה ממכשירי ההחייאה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
דובר בית החולים "פרסי" בפאריז, בו מאושפז יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, אמר הערב (שישי) כי מצבו של ערפאת נותר הערב ללא שינוי והוא מוגדר יציב.

רשת הטלוויזיה "אל ערביה" מדווחת היום מפי מקורות בצרפת כי סוהא ערפאת, אשתו של יו"ר הרשות הפלסטינית, מסרבת לנתק את בעלה ממכונת ההנשמה, בניגוד לבקשתו של בית החולים הצבאי בפאריס, על פי הדיווח, סוהא אינה מאמינה כי מצבו של בעלה הוא בלתי הפיך.

נציגת הרשות הפלסטינית בפאריס, לילה שאהיד, אמרה היום כי ערפאת אינו נמצא במצב של מוות מוחי. "אני יכולה להבטיח כי הוא לא במצב של מוות מוחי. הוא נמצא במצב של תרדמת, איני יודעת להגדיר את סוגה, אבל היא הפיכה", אמרה. עם זאת, מקורות בבית החולים בפאריס סיפרו אמש לתקשורת הצרפתית כי מצבו של ערפאת אנוש. לדבריהם, ערפאת מת מוות קליני, והוא מחובר למכונות הנשמה.

בטלוויזיה הצרפתית דווח כי ערפאת מונשם באופן מלאכותי, והוא אינו מגיב לטיפולים הרפואיים. רופא בבית החולים אמר לתקשורת הצרפתית כי לערפאת אין סיכוי לצאת מהתרדמת. הרופא, שלא הזדהה, אמר כי בריאותו של ערפאת הוזנחה בשלוש השנים האחרונות, ומכאן ההידרדרות במצבו הבריאותי. עם זאת, אחד ממקורבי ערפאת, טייב עבד אל-רחים, אמר כי הרופאים הרדימו את ערפאת לצורך ביצוע דיקור מותני.

יאסר עבד ראבו אמר לחדשות נענע כי היומיים בקרובים יהיו "קריטיים" מבחינת מצבו של ערפאת, וטען כי ערפאת איננו בתרדמת אלא רק "ללא הכרה".
 

בישראל שותקים

ילדה מחכה ליד בית החולים בו נמצא ערפאת בפאריס (רויטרס)
 ילדה מחכה ליד בית החולים בו נמצא ערפאת בפאריס (רויטרס)   
ראש הממשלה, אריאל שרון, הינחה את שרי הממשלה לא להתבטא בעניין יורשו האפשרי של ערפאת, וסירב להגיב באופן רשמי לידיעות על מצבו של יו"ר הרשות. ב"קול ישראל" דווח כי צוות ישראלי, בראשות ישראל מיימון, מזכיר הממשלה, מגבש עתה את ההסברה הישראלית במקרה שערפאת ימות.

הצוות החליט שישראל לא תימנע מהתערבות בבחירת יורש לערפאת, ותנהג בגמישות נוכח פניות של אישים מהעולם ומישראל להגיע להלווייתו. בלשכת שר הביטחון, שאול מופז, מגבשים עתה הערכות מצב למקרה שערפאת ימות.
 

היכן יקבר הראיס?

 
עם ההידרדרות במצבו של ערפאת, החלו בכירים ברשות הפלסטינית לדון בקבורתו של ערפאת, ובאופן בו יש לנהל את המדיניות הפלסטינית כלפי ישראל לאחר שהוא ימות. בכיר פלסטיני אמר באחת ההתכנסויות כי ההנהגה הפלסטינית לא תוכל לנהל מגעים עם מדינאים ישראלים "אם יתברר שישראל תגלה עמדה לא אנושית ביחס לקבורת ערפאת".

עם זאת, בישראל מעדיפים כי ערפאת יקבר ברצועת עזה. מקורות מדיניים וביטחוניים סיפרו כי משפחת ערפאת מחזיקה חלקת קבר בחאן-יונס. לדברי המקורות המדיניים, לא ניתן יהיה לקבור את ערפאת בגדה המערבית, מכיוון שאין לרשות כוחות ביטחון שיוכלו לאבטח את מסע ההלוויה.

הפלסטינים מעריכים כי הלווית ערפאת תהיה קטנה. מלך ירדן, עבדאללה השני, ונשיא מצרים, חוסני מובארק, יימנעו ככל הנראה מהגעה להלוויה, ויסתפקו בשליחת נציגים. הסיבה, לטענת הפלסטינים, היא חשש מהתנקשות.

שרון, אמר לאחרונה כי ישראל לא תאפשר לקבור את ערפאת בירושלים. "כל עוד אני כאן הוא לא ייקבר בירושלים. אני מציע כלל לא לדבר על הנושא", אמר שרון. ועד רבני יש"ע פרסם הודעה בה נכתב: "קיים איסור תורה לקבור כל אדם על הר הבית, מקום המקדש, וקל וחומר את רב המרצחים, יאסר ערפאת, שאחראי ישירות לרציחתם של אלפי יהודים".
 
 

החמאס והג'יהאד רוצים להשתלב בשלטון הפלסטיני

ארגוני החמאס והג'יהאד האיסלאמי קראו אתמול לשלבם בשילטון ברשות, ולהקים "הנהגה מאוחדת". אוסאמה חמדאן, מראשי החמאס בלבנון, אמר אתמול לרויטרס כי יש צורך ב"ארגון מחדש של המצב הפנימי הפלסטיני", זאת בכדי להתמודד עם ההתפתחויות האפשריות במצבו של יו"ר הרשות.

בחזית העממית לשיחרור פלסטין תמכו בקריאת הארגונים האיסלאמיים. מאהר טאהר, מבכירי הארגון, אמר כי "ישנם ארגונים איסלאמיים מחוץ למסגרת אש"ף, כך שאנחנו קוראים להנהגה משותף ומאוחדת שתכלול את כולם: הכוחות האיסלאמיים והלאומיים".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by