בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הפלסטינים מנסים למנוע התלקחות 
 
 חוששים שהאנרכיה תחזור. אבו עלא ואבו מאזן (רויטרס)   
 
חדשות נענע

על רקע מצבו המתדרדר של ערפאת, נפגש אתמול אבו עלא עם ראשי מנגנוני הביטחון ועם נציגי החמאס בכדי להבטיח את שמירת השקט ברצועה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה הפלסטיני, אבו עלא, הגיע אתמול (חמישי) לעזה, והוא מקיים פגישות עם ראשי מנגנוני הביטחון הפלסטינים, נציגי החמאס והג'יהאד האיסלאמי וראש חוליות תנזים הפת"ח. הפגישות נערכות על רקע מצבו המתדרדר של יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, והן נועדו לנסות ולהבטיח את שמירת השקט ברצועה.

בתוך כך, בימים האחרונים הוקמו משמרות של כוח 17, שמאבטחים את אבו עלא ואת ראש הממשלה הפלסטיני לשעבר, אבו מאזן. זאת במטרה להגן על שניים מיורשיו האפשריים של ערפאת בהנהגת הרשות.

מקור פלסטיני בכיר דיווח כי בפגישות החירום של הוועד הפועל של אש"ף ושל מנגנוני הביטחון הפלסטינים הגיעו למסקנה כי ברצועת עזה מנגנוני הביטחון לא יצליחו להשתלט על השטח לאחר מות יו"ר הרשות. עם זאת, הפלסטינים מאמינים כי בגדה המערבית השטח ישאר יציב.

לדברי המקור, מנגנוני הביטחון שולטים על הרחוב בגדה, אך בעזה קיימת יריבות בין קבוצות חמושות בפת"ח ומחוצה לו, ואף יריבות בין מנגנוני הביטחון השונים. לדבריו, יריבות זו עלולה ללהתלקח להתפרצות אלימה. מקור החיכוך העיקרי הוא בין מנגנון הביטחון המסכל, המקורב למוחמד דחלאן, לבין המודיעין הצבאי, שבראשו עומד מוסא ערפאת, קרוב משפחתו של יו"ר הרשות.
 
 
עם זאת, גורמים במנגנוני הביטחון ובקרב הקבוצות החמושות בגדה וברצועה טענו אתמות כי הם אינם מתכוונים להסלים את המצב בשטחים, וכי הם יעניקו תקופת שקט לאבו עלא ואבו מאזן בכדי לייצב את הזירה הפנים-פלסטינית.

ראש הביטחון המסכל ברצועה, רשיד אבו שבאכ, ומוסא ערפאת נפגשו אמש בעזה, וערכו פגישת פיוס. זאת בכדי להקטין ככל האפשר את הסיכויים לאנרכיה ברצועה. לדברי מקורבים לאבו מאזן ואבו עלא, השניים מודאגים מאוד מאפשרות של התלקחות ברצועה.

מוחמד דחלאן, ששימש כשר בממשלת אבו מאזן, כי הידיעות על התלקחות אפשרית בזירה הפלסטינית "מקורם בגורמים ישראליים המנסים לעורר מדנים בתוך החברה הפלסטינית". למרות שנשמעו לאחרונה טענות כי דחלאן עומד מאחורי חטיפות הבכירים הפלסטינים ברצועה, אתר אינטרנט המקורב לדחלאן הפיץ ריאיון עימו בו דחלאן אומר כי הוא ואבו מאזן "עומדים מאחורי הראיס וחילוקי הדעות בעבר לא היו על מעמדו של הראיס אלא עימו. חילוקי הדעות האלה נגמרו והם מאחורינו".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by