בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
עכו: הושחת אתר חפירות ארכיאולוגי 
 
 גולגולות הושחתו (אילוסטרציה)   
 
חדשות נענע

גולגולות של חיילים רומים נרמסו ושמשות דחפורים נופצו. החפירות עוררו את זעמם של חרדים, הטוענים כי יהודים קבורים באזור, למרות שאין לכך ראיות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אתר חפירות ההצלה במחלף המשוקע, שנבנה במרכז העיר עכו בכביש עכו-צפת, הושחת הלילה (שישי). באתר התגלה בית קברות רומאי לפני כחצי שנה, ומנהל החפירה, יותם טפר, אמר כי ממצאים ארכאולוגים הושחתו כמו גם ציוד חפירה ודחפורים.

בגלי צה"ל דווח כי נרמסו שלדים וגולגולות של חיילים רומים, שמשות של טרקטורים ודחפורים נופצו, והמשחיתים אף שפכו במקום סולר, ככל הנראה במטרה להצית אותו.

החפירות במקום עוררו את זעמם של חרדים. החרדים טוענים כי יהודים קבורים במקום, למרות שהממצאים הארכיאולוגים שוללים אפשרות זו. באתר מתקיימות הפגנות חרדים מדי יום. זאת למרות ששני ארכיאולוגים מרשות העתיקות וחוות דעת של ראש המכון לארכיאולוגיה באוניברסיטת בר אילן, הפרופסור דוד אדן, שללו האפשרות שיהודים קבורים במקום. חוות הדעת מתבססות על כך שהגופות במקום נשרפו, ואין בקברים אף סממן יהודי.

הארגון החרדי, "אתרא קדישא", הסכים לקבל את חוות דעתו של הפרופסור אדן, אולם חזר בו ברגע שחוות הדעת ניתנה. בשל התנגדות החרדים עוכבו העבודות להשלמת המחלף במקום, אולם הם חודשו לאחרונה, לאחר שהמשטרה הסכימה לאבטח אותן.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by